Trwa ładowanie...

Modlin jednym z najtańszych lotnisk w Polsce!

22 zł za pasażera! Taniej tylko w Zielonej Górze i Katowicach

Modlin jednym z najtańszych lotnisk w Polsce!
d2xe8q7
d2xe8q7

W Polsce mamy 13 portów lotniczych wykorzystywanych do transportu pasażerskiego. Jak czytamy w Gazecie Prawnej , 22 zł za pasażera, czyli połowę tego co przed rokiem zapłaci podwarszawskiemu lotnisku Ryanair .

To oznacza, że Modlin stanie się jednym z najtańszych lotnisk w Polsce. Marcin Danił, wiceprezes MPL Warszawa-Modlin, mówi, że nowy cennik gwarantuje rentowność lotniska.

Niższe od Modlina stawki są tylko w Zielonej Górze, w której mało która linia chce lądować oraz w Katowicach. Stawka wyjściowa w śląskim porcie wynosi 30 zł, ale jest ona zmniejszana wraz z każdym tysiącem przywiezionych na lotnisko osób – nawet do 2,5 zł. Władze Modlina są skłonne zmniejszyć swoje wynagrodzenie do 16 zł – w przypadku gdy linia przywiezie w ciągu roku powyżej 1,7 mln pasażerów.

d2xe8q7

Niskie opłaty powinny przyciągnąć nie tylko tanie linie, takie jak Ryanair czy Wizz Air , ale też dużych przewoźników czarterowych. Dodatkowo dla linii otwierających nowe kierunki z Modlina mają być oferowane dodatkowe, specjalne upusty za każde lądowanie samolotu.

Władze portów lotniczych uzależniają skalę upustów przede wszystkim od liczby przywiezionych pasażerów. Jak czytamy, w Charleroi, na tanim lotnisku dla Brukseli, wyjściowa stawka zmniejsza się o 5 proc., gdy linia przywiezie 15 tys. pasażerów. Ale rabat zwiększa się do 50 proc., gdy roczne przewozy przekroczą 200 tys. pasażerów!

Niskie ceny Modlina oznaczają dla nas, warszawiaków, nie tylko więcej kierunków lotu, ale i w perspektywie więcej tanich biletów.

d2xe8q7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xe8q7
Więcej tematów