Trwa ładowanie...

Minister Szczurek uspokaja: "Dokończenie muzeum jak najbardziej zasadne"

Ile pieniędzy poszło na Świątynie Opatrzności Bożej z kasy miasta?

Minister Szczurek uspokaja: "Dokończenie muzeum jak najbardziej zasadne"
dm3u80d
dm3u80d

- Pieniądze na Świątynię Opatrzności to tylko przesunięcie pieniędzy w ramach Ministerstwa Kultury i nie stanowi żadnego zagrożenia dla budżetu. Lewica w tym temacie nie ma większości w sejmie. W mojej opinii dokończenie tego muzeum jest jak najbardziej zasadne - powiedział minister finansów Mateusz Szczurek w "Jeden na jeden" w TVN24.

Sejm przyjął właśnie pakiet poprawek do budżetu na rok 2015. Jedna z nich zakłada przekazanie 16 mln zł z budżetu kultury na utworzenie rezerwy pod nazwą "Środki na realizację zadań w zakresie kultury, w tym Muzeum Jana Pawła II w Świątyni Opatrzności Bożej".

Szczurek wyjaśnił, że te pieniądze były już wcześniej zaplanowane dla tego resortu. - Stanowi to przesunięcie w ramach budżetu ministra kultury, a więc uszczegółowienie wydatkowania zagwarantowanych środków. Nie stanowi zagrożenia dla budżetu, jego uszczuplenia - zapewniał minister.

dm3u80d

Rzecznik prasowy Urzędu Miasta Bartosz Milarczyk w rozmowie z WawaLove powiedział, że z budżetu Warszawy nie została przeznaczona na budowę ŚOB lub znajdującego się w niej muzeum ani jedna złotówka. Informację tę potwierdziła także Agnieszka Kłąb z ratusza.

20 grudnia odbył się protest obywateli , którzy sprzeciwiają finansowaniu Świątyni Opatrzności z pieniędzy na kulturę. Pod sejmem zjawiło się kilkaset osób, wśród nich miejscy aktywiści, znani politycy i dziennikarze.

dm3u80d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dm3u80d
Więcej tematów