Trwa ładowanie...

Minister Brudziński tłumaczy się z decyzji wojewody mazowieckiego. "Dzień Strażaka będzie na pl. Piłsudskiego"

Joachim Brudziński szef MSWiA zaprosił na wspólne świętowanie Państwową Straż Pożarną i Ochotniczą Straż Pożarną. - Uroczystość odbędzie się 5 maja br. na placu Piłsudskiego w Warszawie - informuje MSWiA. Wcześniej takiej zgody nie wydał Mazowiecki Urząd Wojewódzki.

Minister Brudziński tłumaczy się z decyzji wojewody mazowieckiego. "Dzień Strażaka będzie na pl. Piłsudskiego"Źródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
derl48w
derl48w

Joachim Brudziński poczuł się w obowiązku, by zareagować na decyzję wojewody mazowieckiego, który nie wyraził zgody na zorganizowanie Dnia Strażaka na Placu Piłsudskiego.

Szef MSWiA Joachim Brudziński polecił gen. brygadierowi Leszkowi Suskiemu, Komendantowi Głównemu PSP, zaproszenie Waldemara Pawlaka, Prezesa Zarządu Głównego Związku OSP RP oraz wszystkich strażaków-ochotników, na centralne obchody Dnia Strażaka.

- Codziennie funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej i strażacy-ochotnicy w całej Polsce pracują ramię w ramię niosąc pomoc ofiarom pożarów i wypadków. Dzień Strażaka jest zatem wspólnym świętem PSP i OSP. Dlatego zasadnym jest, aby wszyscy strażacy mogli tego dnia świętować razem - wyjaśnia wydział prasowy MSWiA. Dodają, że minister Joachim Brudziński będzie również w tej sprawie rozmawiał z Prezesem Waldemarem Pawlakiem.

derl48w

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji tłumaczy się z decyzji Zdzisława Sipiery. - Jednocześnie zaznaczamy, że decyzja wojewody mazowieckiego była spowodowana wyłącznie kwestiami technicznymi związanymi z organizacją w tym czasie na placu Piłsudskiego właśnie centralnych obchodów Dnia Strażaka, a wcześniej Święta Konstytucji 3 Maja - wyjaśnia MSWiA.

Wcześniej zgody nie wyraził Jarosław Szajner dyrektor generalny urzędu wojewódzkiego. Dyrektor generalny wysłał pismo odmowne do Wiesława Golańskiego dyrektora Zarządu Wykonawczego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Z kolei Prezesem Zarządu Głównego tego związku jest Waldemar Pawlak.

Decyzja wojewody mazowieckiego oburzyła partię PSL. Członkowie partii zaapelowali do premiera Mateusza Morawieckiego o odwołanie Zdzisława Sipiery ze stanowiska wojewody.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też:Tragiczne warunki w szpitalu. "Gorzej niż w piwnicy"

derl48w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
derl48w
Więcej tematów