Trwa ładowanie...

Mieszkańcy wnioskowali o światła, zamontowali progi zwalniające. Na Umińskiego będzie bezpieczniej?

W połowie marca br. doszło tam do wypadku, w którym ucierpiało 7-letnie dziecko.

Mieszkańcy wnioskowali o światła, zamontowali progi zwalniające. Na Umińskiego będzie bezpieczniej?
d4fvfbn
d4fvfbn

- Bezpieczeństwo pieszych to dla nas priorytet. Dlatego też, tak jak zapowiadaliśmy, rozpoczęliśmy prace mające na celu uspokojenie ruchu na ul. Umińskiego - poinformowało ZDM. Zamiast świateł, o które wnioskowali mieszkańcy, postawia progi zwalniające.

Według Zarządu Dróg Miejskich zmiany mają poprawić bezpieczeństwo pieszych na przejściu w rejonie szkoły. Przed przejściem, na obu jezdniach, pojawiły się wyspowe progi spowalniające. - Doświadczenia z innych ulic pokazują, że jest to rozwiązanie skutecznie poprawiające bezpieczeństwo pieszych i uspokajające ruch samochodowy - przekonuje ZDM.

Przypomnijmy, że w połowie marca tego roku, na pasach przy ul. Umińskiego został potrącony 7-latek. Pisaliśmy o tym tutaj. Wówczas mieszkańcy Gocławia zablokowali ulicę w ramach protestu "przeciwko bezczynności miasta i policji na zagrożenia i piratów drogowych". W odpowiedzi ZDM zarządził audyt naziemnych przejść dla pieszych i stwierdził, że skrzyżowanie i pasy przy feralnej Ulicy zaprojektowane są zgodnie z wszelkimi zasadami sztuki. Obawy mieszkańców postanowiono uciszyć, montując tam progi zwalniające. Czy to wystarczy?

- Jest to rozwiązanie doraźne. Równocześnie pracujemy nad długofalowymi zmianami poprawiającymi bezpieczeństwo ruchu drogowego w tym rejonie. Podpisaliśmy umowę na wykonanie audytu BRD, który obejmie wszystkie przejścia dla pieszych na ul. Abrahama, Umińskiego, Meissnera. Jeśli tak wskaże audyt, jesteśmy gotowi na kolejne zmiany – polegające np. na zwężeniu tych ulic do 1 pasa ruchu, przeznaczając zewnętrzne pasy na parkowanie - zaznacza ZDM.

Trzymamy za słowo.

d4fvfbn
d4fvfbn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fvfbn
Więcej tematów