Trwa ładowanie...

Mgła powoduje problemy na Lotnisku Chopina. "Sześć rejsów zostało odwołanych"

Rzecznik lotniska: "Przepustowość jest ograniczona"

Mgła powoduje problemy na Lotnisku Chopina. "Sześć rejsów zostało odwołanych"
d1t2gwn
d1t2gwn

Z powodu mgły utrzymującej się w piątek w Warszawie, pasażerowie podróżujący z Lotniska Chopina mogą spodziewać się utrudnień do godziny 13.00 - powiedział rzecznik portu Przemysław Przybylski. Od godzin porannych starty i lądowania samolotów są opóźnione.

- Od godzin porannych nad Warszawą utrzymuje się mgła, która może wisieć do godziny 13.00. W tej chwili nad naszym lotniskiem poziom widzialności dla samolotów wynosi ok. 400 metrów, a podstawa chmur jest na wysokości ok. 30 metrów. To warunki na granicy minimum bezpiecznego wykonywania operacji lotniczych - powiedział Przybylski.

Od godzin porannych zarówno startujące, jak i lądujące maszyny są opóźnione od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. - Przepustowość jest ograniczona ze względu na ograniczoną widzialność - dodał.

Jak przekazał rzecznik, sześć rejsów PLL LOT zostało odwołanych, w tym do Sztokholmu, przylot z Wilna, rejsy do i z Poznania oraz Szczecina. - Trzy rejsy Ryanaira, które miały lądować na lotnisku w Modlinie, zostały do nas przekierowane. Żaden samolot, który miał lądować na Lotnisku Chopina nie został nigdzie przekierowany - powiedział Przybylski.

Warszawski port obsługuje ruch rozkładowy, czarterowy, general aviation oraz cargo. Lotnisko jest głównym portem dla PLL LOT. Oprócz naszego przewoźnika, latają tu takie linie, jak m.in. Lufthansa, British Airways, Air France, KLM, Brussels Airlines, Turkish Airlines, Emirates, Qatar Airways, Tap Portugal, Aeroflot, Enter Air czy Wizz Air, a na kierunkach krajowych Ryanair.

d1t2gwn

Źródło: PAP

Przeczytajcie też: Warszawa jak Pekin. Smog zaatakował stolicę

d1t2gwn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1t2gwn
Więcej tematów