Trwa ładowanie...

Metro od dzisiaj! Pierwszym kursem pojechała pani prezydent

Hanna Gronkiewicz-Waltz wstała dziś wcześnie, by zainaugurować powrót metra na stacje Centrum i Świętokrzyska. Pracownicy ZTM rozdawali darmową kawę

Metro od dzisiaj! Pierwszym kursem pojechała pani prezydent
d3ybjv4
d3ybjv4

Od dzisiaj metro kursuje na całej trasie - od Kabat po Młociny! Newralgiczne stacje Centrum oraz Świętokrzyska, które były zamknięte od początku wakacji, znowu obsługują pasażerów. * Wróciły 10 dni wcześniej niż planowano*. Do tej pory nie można było przejechać metrem z Ursynowa na Bielany – pociągi dojeżdżały z jednej strony do Politechniki, z drugiej – do stacji Ratusz Arsenał. W tym czasie budowane były dwa połączenia pomiędzy dwiema liniami metra. Na zamkniętych stacjach były prowadzone także prace konserwacyjne, zobaczcie wideo!

*Pierwszym kursem, o piątej rano, pojechał oczywiście nikt inny jak Hanna Gronkiewicz-Waltz. W świetle dziennikarskich fleszy skasowała bilet jednorazowy i udzieliła wywiadów. *Mimo dużego zakresu budowa prowadzona była w bardzo dobrym tempie. Cieszę się, że udało się zakończyć prace ponad tydzień przed terminem. Wiem, że konieczność zamknięcia dwóch centralnych stacji była uciążliwa, dlatego tym bardziej dziękuję mieszkańcom Warszawy za wyrozumiałość - powiedziała.

Z okazji powrotu pociągów na dwie centralne stacje - dzisiaj na pierwszych pasażerów czekała niespodzianka. Z dwóch stron na stacji metra Centrum pracownicy w koszulkach z logo metra częstowali kawą.

Po przywróceniu kursowania pociągów na całej I linii metra zlikwidowane zostaną linie zastępcze 74, 75 i Z-1. Linia tramwajowa 1, do końca wakacji, będzie kursowała ze zwiększoną częstotliwością, na wydłużonej trasie (Banacha - Żerań Wschodni). W godzinach porannego szczytu na swoje podstawowe trasy wrócą linie autobusowe 226, 527, 718, 738 oraz 805 (nie będą już podjeżdżały do stacji metra Centrum). Linia 520 nie będzie się zatrzymywała na dodatkowych przystankach METRO ŚWIĘTOKRZYSKA oraz KRÓLEWSKA, a dla linii 132 zostanie przywrócony przystanek METRO MARYMONT.

d3ybjv4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ybjv4
Więcej tematów