RegionalneWarszawaMetro na Targówku już za rok. Jednak nie wszystko będzie gotowe

Metro na Targówku już za rok. Jednak nie wszystko będzie gotowe

Metro na Targówku już za rok. Jednak nie wszystko będzie gotowe
Źródło zdjęć: © zmid.waw.pl | ZMID

30.04.2018 16:07, aktual.: 30.04.2018 16:59

Trwają już prace wykończeniowe przy budowie metra na Targówku. Z kolei Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych dopiero dwa tygodnie temu ogłosił przetarg na projekt przebudowy dróg dojazdowych do stacji metra Trocka.

Rzecznik Metra Warszawskiego Anna Bartoń tłumaczy, że otwarcie stacji Trocka przewidziane jest po wakacjach lub jesienią w 2019 roku.

Obraz
© zmid.waw.pl | ZMID

Jak podaje "Gazeta Wyborcza" tylko część ulic na Targówku będzie gotowa na otwarcie ostatniej stacji II linii metra. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych 17 kwietnia ogłosił przetarg na przebudowę ulic: Codziennej, Łokietka, Pratulińskiej na odcinku o długości ok. 2,4 km od ul. Młodzieńczej do ul. Handlowej. - Wybrany projektant będzie miał 20 miesięcy na skompletowanie niezbędnej dokumentacji - informuje ZMID. Oznacza to, że dopiero od 2020 roku będzie można rozpocząć przebudowę tych ulic. Natomiast metro ma być gotowe najpóźniej jesienią 2019 roku.

Obraz
© zmid.waw.pl | ZMID

Radna Dzielnicy Targówek Iwona Wujastyk "Gazecie Wyborczej" przyznaje, że opóźnienia w przygotowywaniu dojazdów do metra są niepokojące. Zapowiada zwołanie komisji infrastruktury poświęconej koordynacji inwestycji drogowych towarzyszących II linii na Targówku.

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także