Trwa ładowanie...

Marsz Niepodległości: 5 tys. zł za wskazanie sprawcy spalenia flagi UE dla skarbnika Młodzieży Wszechpolskiej? „Patrioci ograli reżym”

W niedzielę ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości, wzięło w nim udział 250 tys. osób. Obyło się bez większych kontrowersji, jednak doszło do kilku incydentów. Jednym z nich z nich było spalenie flagi Unii Europejskiej, policja wyznaczyła nagrodę za wskazanie sprawców. Krzysztof Bosak poinformował, że nagroda należy się skarbnikowi Młodzieży Wszechpolskiej, który wskazał prezesa organizacji jako osobę odpowiedzialną za spalenie flagi . „Patrioci ograli reżym” – skomentował sprawę Wojciech Cejrowski na swoim profilu na Facebook’u.

Marsz Niepodległości: 5 tys. zł za wskazanie sprawcy spalenia flagi UE dla skarbnika Młodzieży Wszechpolskiej? „Patrioci ograli reżym”Źródło: Twitter, fot: @MWszechpolska
d232wwe
d232wwe

Incydent ze spaleniem flagi UE na Marszu Niepodległości

11 listopada br. w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w Warszawie odbył się Marsz Niepodległości. Według danych policji uczestniczyło w nim 250 tys. osób. Marsz przeszedł ulicami Warszawy bez większych kontrowersji. Doszło do kilku incydentów. Wśród najczęstszych zarzutów wskazywano głównie odpalanie rac przez uczestników i spalenie flagi UE przez członków Młodzieży Wszechpolskiej.

„Komendant Stołeczny Policji wyznaczył nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych dla osoby, która przyczyni się do ustalenia sprawców, którzy spalili flagę Unii Europejskiej” – można było przeczytać dzień po Marszu na oficjalnym profilu polskiej Policji na Twitterze.

Wskazanie sprawcy podpalenia flagi UE na Marszu Niepodległości

„Jako rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej pragnę poinformować, że dziś na komisariat policji zgłosił się skarbnik Młodzieży Wszechpolskiej, który złożył doniesienie na prezesa tej organizacji. To on podpalił flagę UE” – powiedział na konferencji prasowej Mateusz Marzoch.

d232wwe

Krzysztof Bosak na swoim profilu na Twitterze zamieścił wpis, w którym potwierdził oczekiwanie Młodzieży Wszechpolskiej na nagrodę od policji w wysokości 5 tys. zł. „Te pieniądze należą się i pójdą na narodową działalność!” – czytamy. Ziemowit Przebitkowski, który wcale nie wypiera się spalenia flagi UE napisał na Twitterze – „Ja nie mam zamiaru ukrywać tego faktu, a dodatkowo jeszcze Młodzież Wszechpolska może zarobić!”.

„Przepisy mówią o ochronie flag państwowych, a Unia Europejska państwem nie jest. To organizacja ponadnarodowa”- tłumaczy w rozmowie z WP adwokat Bartosz Lewandowski z Ordo Iuris, zapytany przez naszego dziennikarza o ocenę całej sytuacji.

„Młodzieży Wszechpolska, GRATULACJE - ten numer przypomina mi czas, gdy ja byłem w Waszym wieku i robiliśmy wówczas podobne numery Jaruzelowi, działając jako Pomarańczowa Alternatywa. Dziś sztandar genialnego happaningu w Wasze dłonie” – skomentował spalenie flagi UE na Marszu Wojciech Cejrowski na swoim profilu na Facebook’u.

d232wwe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d232wwe
Więcej tematów