Trwa ładowanie...

Magiczna iluminacja, lampiony i koncert. Dziś "Zimowy Wieczór Światła" w Łazienkach

Impreza rozpocznie się o godz. 19.00. WIDEO

Magiczna iluminacja, lampiony i koncert. Dziś "Zimowy Wieczór Światła" w Łazienkach
d2f90nd
d2f90nd

Już 18 lutego 2017 r. Łazienki Królewskie zapraszają na Zimowy Wieczór Światła, czyli spacer z lampionami po historycznych ogrodach, rozświetlonych niezwykłą iluminacją. Finał wieczoru odbędzie się przed Pałacem na Wyspie, gdzie zagra zespół The New Brass Trio. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Zimowy Wieczór Światła - wydarzenie międzynarodowego projektu "Ogrody Światła" - odbywa się już po raz piąty. To jedyna szansa w roku, by przejść się z lampionami po łazienkowskich ogrodach i zobaczyć, jak z mroku wyłaniają się magicznie oświetlone obiekty letniej rezydencji Stanisława Augusta oraz otaczające je drzewa.

Impreza rozpocznie się o godz. 19.00 przy wejściach na trasy, które poprowadzą spacerowiczów przez rozświetlone ogrody aż na taras Pałacu na Wyspie, gdzie odbędzie się finałowy koncert. Każdy z gości może wybrać jeden ze szlaków.

Trasa czerwonych lampionów będzie miała swój początek przy bramie Łazienek Królewskich od ul. Gagarina. Dalej pobiegnie wzdłuż Ogrodu Modernistycznego, obok Amfiteatru, przez tzw. Ogród Włoski do Pałacu na Wyspie. Trasa zielonych lampionów rozpocznie się przy Ermitażu (od ul. Agrykoli) i będzie wiodła przez Ogród Chiński. Trasa niebieskich lampionów wystartuje przy wejściu nieopodal Pomnika Chopina (od Al. Ujazdowskich). Następnie biec będzie wzdłuż Ogrodu Romantycznego i dalej - Promenadą Królewską do Pałacu na Wyspie.

Tak wyglądała impreza w 2016 roku

Na starcie każdej z tras staną stoiska, gdzie od godz. 17.00 będzie można nabyć lampiony w cenie 10 zł za sztukę. Można je też kupić wcześniej, od 16 lutego, w kasach Muzeum i otrzymać dodatkowo bezpłatną wejściówkę do wybranego obiektu Łazienek Królewskich.

d2f90nd

Spacer każdą z trzech tras dostarczy gościom Łazienek niezapomnianych wrażeń. Będzie można podziwiać specjalnie przygotowane iluminacje zabytków i ogrodów, posłuchać opowieści naszych edukatorów, a także zrobić sobie zdjęcie z aktorami w strojach z epoki, przygotowanych przez duet Jeziorska&Łęczycka. Dodatkową atrakcją będzie muzyka wykowywana na żywo na instrumentach perkusyjnych.

Na uczestników spaceru na stoiskach przy Promenadzie Królewskiej (nieopodal Pałacu na Wyspie) czekać też będzie gorąca herbata. Warto jednak, ze względu na pogodę, ciepło się ubrać i założyć odpowiednie buty.

O godz. 19.40 na tarasie Pałacu na Wyspie rozpocznie się wielki finał - koncert zespołu The New Brass Trio w składzie: Przemysław Skałuba (saksofon tenorowy), Damian Marat (trąbka) i Wojciech Baranek (tuba). Muzycy zagrają najpopularniejsze utwory m.in. Bacha, Haydna, Mozarta i Händla. Koncert potrwa 30 minut. Po jego zakończeniu można spacerować po łazienkowskich ogrodach - bramy zostaną zamknięte o godz. 23.00.

Źródło: Łazienki Królewskie

d2f90nd
d2f90nd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2f90nd
Więcej tematów