Legia znów zdobyła Puchar Polski

W finale na Stadionie Narodowym podopieczni Henninga Berga pokonali Lech Poznań 2:1

d1xlh9a
d1xlh9a

*Legia Warszawa po raz 17. zdobyła Puchar Polski. W finale na Stadionie Narodowym podopieczni Henninga Berga pokonali Lech Poznań 2:1. *Spotkanie obejrzało ponad 45 tysięcy widzów. Kibice Legii zjawili się na stadionie w koszulkach i bluzach z napisem „Przyszliśmy po swoje”.

Po uroczystości dekoracji zwycięzców kibice opuścili stadion. 10 tysięcy fanów Lecha przeszło w policyjnym kordonie do podstawionych na Dworcu Stadion pociągów specjalnych. Kibice Legii wyszli w miasto, ze względu na ich powrót do centrum miasto zamknieto most Poniatowskiego.

Bohaterem i antybohaterem pierwszych 45 minut był Tomasz Jodłowiec. *Obrońca Legii najpierw głową strzelił gola do własnej bramki, a potem się zrehabilitował i wyrównał stan meczu. *

- Legia powinna się cieszyć, że remisuje do przerwy. Lech był tutaj stroną przeważającą, oddał dużo więcej strzałów - zaznaczali eksperci. W drugiej połowie ekipa z Poznania spisywała się dużo słabiej. Zwycięską bramkę dla Legii zdobył Marek Saganowski, po dość przypadkowym podaniu Tomasza Brzyskiego.