Legia Warszawa awansowała do fazy grupowej Ligi Mistrzów!

Legia dokładnie po 21 latach znów zagra w fazie grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów.

d3kwx0n
d3kwx0n

*Legia Warszawa po remisie 1:1 z Dundalk FC awansowała do fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów. 20 lat i 2 dni – tyle czasu upłynęło od awansu ostatniego polskiego klubu do fazy grupowej Champions League. Wówczas Widzew Łódź, po niezapomnianym dwumeczu pokonał Broendby Kopenhaga. Dokładnie po 21 latach zrobiła to ponownie Legia Warszawa. *

Spotkanie rozegrane przy Łazienkowskiej 3 nie było wielkim widowiskiem, lecz nie to się dziś liczyło. Choć zaczęło się nie najlepiej, gdyż po niespełna 20 minutach wspaniałym strzałem Benson uciszył trybuny Legii. Wynik 1:0 utrzymywał się aż do ostatnich minut kiedy to Michał Kucharczyk strzelił bramkę na 1:1. Na szczęście Legia utrzymałą ten rezultat do końca meczu i dokładnie po 21 latach (wówczas pokonała szwedzki IFK Goeteborg) ponownie zagra w najbardziej prestiżowych, klubowych rozgrywkach na świecie.

Wspaniała oprawa przygotowana przez kibiców Legii. W piękny sposób nawiązali do awansu Legii po 21 latach do Champions League.

Zdecydowała zaliczka z pierwszego spotkania

Pomimo tego, iż Legia w późniejszych minutach grała równie słabo jak w pierwszych 45 minutach udało jej się zachować przewagę z pierwszego spotkania i wywalczyć upragnioną fazę grupową Ligi Mistrzów.

Po awansie do fazy grupowej kibice będą mogli oglądać co najmniej trzy mecze z wielkimi klubami na stadionie Wojska Polskiego przy ul. Łazienkowskiej 3.