Trwa ładowanie...

Kurtyny wodne już od wtorku!

W pięciu lokalizacjach. Przeczytajcie gdzie!

Kurtyny wodne już od wtorku!
d2tbla6
d2tbla6

Stołeczny Ratusz zdecydował, że już od jutra kurtyny wodne ochłodzą Warszawiaków! Staną przy Placu Zamkowym, Placu Konstytucji, pomniku Kopernika, placu Trzech Krzyży i w alei Solidarności - naprzeciw wybiegu dla niedźwiedzi.

Kilka dni pytaliśmy o nie Ratusz. - Obserwujemy pogodę. - powiedziała nam Agnieszka Kłąb z biura prasowego Ratusza. - Jeśli upały się utrzymają, na pewno podejmiemy decyzje o uruchomieniu kurtyn. W zeszłym roku upały były tak duże, że ratusz zdecydował się na ustawienie dodatkowych, trzech kurtyn : na pl. Bankowym (blisko wejścia do metra), na rondzie de Gaulle'a oraz przy Rotundzie. Swoją osobną kurtynę wodną miał też Ursynów . W wakacje, jeśli upały nie znikną, kurtyn ma być więcej.

Oprócz kurtyn, Warszawskie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w czerwcu ruszy z akcją "Woda dla Warszawy". Jak poinformowała nas Marzena Wojewódzka z MPWiK, akcja ruszy w drugiej połowie czerwca. Wszyscy spragnieni będą mogli poczęstować się kubkiem orzeźwiającej wody z beczkowozów, które staną w dwóch lokalizacjach: pod PKiN od strony Al. Jerozolimskich oraz przy wejściu do Ogrodu Saskiego (róg ul. Królewskiej i ul. Marszałkowskiej). Oczywiście konkretny termin ustawienia beczkowozów zależy od pogody.

Kurtyny i beczkowozy świetnie sprawdziły się w zeszłym roku, jednak duża część mieszkańców stolicy uważała, że było ich za mało. Wśród propozycji jakie nadesłali do nas czytelnicy, najczęściej wymieniane były: park przy Balatonie, Marysin, przy stacji Metro Wilanowska, na "patelni" na pl. Wilsona oraz przy pl. Unii Lubelskiej.

d2tbla6
d2tbla6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tbla6
Więcej tematów