Trwa ładowanie...

"Książka w podróży" - dziś czytanie i bookcrossing na Dworcu Centralnym

Fragmenty książek będą czytali Sylwia Chutnik i Andrzej Grabowski!

"Książka w podróży" - dziś czytanie i bookcrossing na Dworcu Centralnym
d4d3ekp
d4d3ekp

Dziś od godziny 14.00 Andrzej Grabowski i Sylwia Chutnik będą czytać dla podróżnych w hali dworca Warszawa Centralna. To kolejna już "kolejowa" akcja czytelnicza w tym miejscu.

Na polskich dworcach - m.in. na stołecznym Dworcu Centralnym -* trwa akcja "Książka w podróży"*. Na podróżnych czeka już ponad 1000 tytułów. Półki z książkami można znaleźć na dworcach kolejowych: w Warszawie na Centralnym i Wschodnim, Gdańsku Głównym, Gdyni Głównej, Katowicach, Poznaniu Głównym oraz we Wrocławiu Głównym. Wystarczy wybrać tytuł i zabrać książkę (nieodpłatnie) w podróż lub poczytać ją na miejscu w oczekiwaniu na przyjazd pociągu. Po przeczytaniu książkę należy zostawić w przypadkowych, publicznych ale zabezpieczonych przed warunkami atmosferycznymi miejscach np.: teatrach, kawiarniach, autobusach… lub na podobnym stoisku na innym dworcu.

Polski ruch bookcrossingowy cieszy się od jakiegoś już czasu niesłabnącą popularnością. W Warszawie głośna była szczeólnie akcja "Książek od Metra" - jej autorzy zachęcają warszawiaków, aby ci przejrzeli swoje domowe biblioteki, znaleźli te pozycje, które ich nie interesują (zostały przeczytane/nie są dla właściciela interesujące) i przynieśli je na stację metra.

d4d3ekp

W 2013 roku do akcji szerzenia czytelnictwa dołączyła także Grupa PKP, otwierając dla uwolnionych książek nową przestrzeń – dworce kolejowe. Od początku akcji na dworcach uwolniono już ponad 5300 książek! Półki bookcrossingowe podróżni znajdą we wszystkich Nowych Biurach Dworca (czynnych od 7.00 do 21.00), na największych dworcach kolejowych w Polsce: Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Gdańsk Główny, Gdynia Główna, Katowice, Kraków Główny, Lublin i Poznań Główny.

Zobaczcie ciekawe WIDEO z okresu budowy dworca Warszawa Centralna!

d4d3ekp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4d3ekp
Więcej tematów