Trwa ładowanie...

Koronawirus. Warszawa. Ponad 2 tys. maseczek od Służby Więziennej

Funkcjonariusze Służby Więziennej z Aresztu Śledczego w Warszawie Grochowie w ciągu czterech dni wsparli Pięć Domów Pomocy Społecznej. Przekazane maseczki szyły kobiety odbywające karę pozbawienia wolności.

Koronawirus. Warszawa. Ponad 2 tys. maseczek od Służby WięziennejŹródło: Materiały prasowe
d1ixvms
d1ixvms

Koronawirus. Warszawa. 2400 maseczek trafiło do stołecznych Domów Pomocy Społecznej

Zbigniew Śpiewak, Rzecznik Prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Warszawie przekazał, że Domy Pomocy Społecznej to miejsca szczególnie narażone na możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa. Co więcej, zarażenie nim może mieć tragiczne skutki dla osób, które tam przebywają. Właśnie dlatego ochrona seniorów i dbanie o ich zdrowie jest tak ważne.

- Tylko w tym tygodniu maseczki ochronne uszyte w grochowskim areszcie trafiły do DPS „Pomocna Dłoń” – 500 szt., DPS „Pracownika Oświaty w Warszawie” – 400 szt., DPS „im. Matysiaków w Warszawie” – 500szt., DPS „Na Przedwiośniu” – 500 szt. oraz DPS "Syrena" w Warszawie – 500 szt - wylicza Śpiewak.

Podkreśla jednocześnie, że maseczki uszyte zostały w ramach stworzonego przez funkcjonariuszy Służby Więziennej programu resocjalizacji „MASKA”. Bierze w nim udział 16 kobiet osadzonych w więzieniu, przy zachowaniu niezbędnych zasad higieny.

-Zajęcia mają formę warsztatów, w ramach których osadzone podnoszą swoją świadomość w zakresie chorób zakaźnych oraz przestrzegania zasad higieny osobistej w kontekście zagrożenia, jakim jest koronawirus, kształtują umiejętności radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych oraz uświadamiają znaczenie konkretnych zachowań dla niesienia pomocy społecznej - dodaje.

d1ixvms

Udział w akcjach społecznych i charytatywnych uczy pokory wobec życia, wzbudza poczucie własnej wartości, uwrażliwia na potrzeby innych, a także integruje społecznie. "Dzisiaj znikają bariery, znikają kraty - pozostaje jeden wspólny cel - pokonać epidemię!", stwierdza na koniec Zbigniew Śpiewak.

Zobacz także:Lek na koronawirusa. Prof. Simon tłumaczy, czego można się spodziewać

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ixvms
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ixvms
Więcej tematów