Trwa ładowanie...

Koronawirus w Warszawie. Wolontariusze powrócili do Schroniska na Paluchu

Schronisko Na Paluchu powoli wraca do normalnego funkcjonowania. Od piątku, 15 maja, wolontariusze placówki odwiedzać zwierzaki i wyprowadzać psy na spacer. Paluch będzie otwierany - oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Koronawirus w Warszawie. Wolontariusze powrócili do Schroniska na PaluchuŹródło: Facebook.com
d1jd8em
d1jd8em

Koronawirus w Warszawie. Do schroniska powrócili wolontariusze

Karolina Gałecka rzecznik prasowa Urzędu m.st. Warszawy poinformowała, że w związku z pandemią koronawirusa do tej pory psami i kotami opiekowali się pracownicy schroniska w trybie trójzmianowym. W związku z tym, że wolontariusze Palucha niemal na każdym kroku wyrażali chęć powrotu, Warszawa zainicjowała dwie wideokonferencje, które dotyczyły etapów bezpiecznego otwierania placówki.

- uczestnicy spotkania uzgodnili, że od piątku, 15 maja, zostaną wprowadzone pierwsze dyżury wolontariuszy. Na Paluchu będzie mogło działać pięciu psich opiekunów dziennie i pięciu poza terenem schroniska oraz dwóch kocich wolontariuszy w tygodniu - przekazała Gałecka.

Rozluźnianie obostrzeń odbywać się ma z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. Ponadto miasto zapewni środki ochronne, by zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2. Mimo to schronisko w dalszym ciągu pozostanie zamknięte dla odwiedzających. Wznowione będą jednak spacery przedadopcyjne, dzięki czemu mieszkańcy będą mogli bliżej poznać psa. Placówka powróci też do przyjmowania darów od mieszkańców i firm, początkowo tylko w postaci karmy w oryginalnym opakowaniu. Gałecka zaznacza, że w kolejnych etapach Schronisko Na Paluchu uruchomi m.in. szkolenia dla wolontariuszy, praktyki studenckie czy wstęp dla osób z zewnątrz. Konkretna data uzgodniona będzie w piątek, 22 maja.

- Obecnie zagubione zwierzęta w dalszym ciągu przyjmowane są do placówki, a właściciele mogą odebrać ze schroniska odnalezionego psa lub kota - dodaje.

d1jd8em

Spis zwierząt, które ostatnio trafiły do schroniska dostępny jest na stronie Palucha.

Zobacz także:Galerie bez tłumów. Administratorzy zapewniają, że jest bezpiecznie

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1jd8em
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jd8em
Więcej tematów