Trwa ładowanie...

Koronawirus a powrót do szkoły. Warszawa gotowa na naukę hybrydową

Ministerstwo Edukacji Narodowej, podając ogólne wytyczne, zadecydowało, że uczniowie 1 września powrócą do szkół. Swoje zalecenia wprowadza także stołeczny ratusz, a wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska, mówi o przygotowaniach do nauki hybrydowej. 

Powrót do szkołyPowrót do szkołyŹródło: East News, fot: East News
d3ukf9u
d3ukf9u

Już w najbliższy wtorek, 1 września, około 200 tysięcy warszawskich uczniów wróci do szkół.

Powrót do szkół. Wiceprezydent stolicy o sytuacji w Warszawie

Głos w sprawie rozpoczęcia nowego roku szkolnego zabrała wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska. W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" zapewnia, że stołeczne szkoły są przygotowane na naukę hybrydową, a nauczyciele przeszli odpowiednie przeszkolenia w kierunku nauczania zdalnego. Według wiceprezydent prędzej czy później zajęcia stacjonarne trzeba będzie zawieszać. Dobrym przykładem są przedszkola, w których często wykrywany był ostatnio koronawirus i placówki zamykał sanepid.

d3ukf9u

Ponadto "Wyborcza" wskazała, że warszawskie szkoły otrzymały łącznie 537 tysięcy maseczek i 150 tysięcy litrów płynu. W przeliczeniu na stołeczne kadry pracowników to znacznie za mało. Beata Kaznowska podała, że takie "zapasy" przy rozdaniu każdemu pracownikowi po jednej maseczce dziennie, wystarczyłyby zaledwie na dwa tygodnie pracy.

Jednak minister edukacji Dariusz Piontkowski zapewnia, że dyrektorzy placówek są przygotowani na przyjęcie uczniów w nowym roku szkolnym.

Koronawirus w Polsce. Sprawdziliśmy, jak wygląda powrót do szkoły w czerwonej strefie

Jak informowaliśmy niedawno, stołeczny ratusz, oskarżając Ministerstwo Edukacji Narodowej o brak jasnych wytycznych dla uczniów i nauczycieli, przygotował swoje zalecenia dla placówek na terenie Warszawy.

d3ukf9u

Powrót do szkół. Zasady MEN i warszawskiego ratusza

Zasady, które będą obowiązywały we wszystkich samorządowych szkołach to m.in. dezynfekcja rąk przed wejściem, klasy będą miały wprowadzone zmienne godziny lekcyjne, aby ograniczyć kontakt między uczniami, a dzieci nie będą wychodzi na przerwy z sali.

Dodatkowo jedynie osoby całkowicie zdrowe oraz takie, których domownicy nie są zakażeni lub nie przybywają na kwarantannie, będą mogły pojawiać się w szkole.

MEN zaleca także, aby wydłużyć godziny pracy stołówek szkolnych i otworzyć dodatkowe wejścia do budynków tak, aby pracownicy oraz uczniowie z różnych klas nie spotykali się ze sobą.

d3ukf9u

Przypominamy, że komunikat odnośnie powrotu do szkół wydał w sobotę 28 sierpnia także rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak. Wnioskuje on, aby każde dziecko z grupy podwyższonego ryzyka zakażania wirusem SARS-CoV-2 albo jeśli w domu mieszka osoba narażona na ciężki przebieg choroby, miało możliwość zajęć zdalnych. To rodzice w porozumieniu z dyrekcją szkoły będą wówczas decydować o sposobie nauki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3ukf9u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ukf9u
Więcej tematów