Trwa ładowanie...

Koncern ITI sprzedał Legię Warszawa!

Nowymi właścicielami zostaną Bogusław Leśnodorski oraz Dariusz Mioduski. Kim są?

Koncern ITI sprzedał Legię Warszawa!
d453ygp
d453ygp

Koncern ITI był właścicielem Legii prawie 10 lat! * Plotki o wykupieniu akcji Legii od ITI krązyły już od jakiegoś czasu. Teraz owe plotki stały się faktem. Nowymi właścicielami klubu został Bogusław Leśnodorski, który jest jednocześnie szefem klubu oraz *Dariusz Mioduski, wieloletni prezes firmy Kulczyk Holding. Leśnodorski jest też prezesem Legii Warszawa. Teraz będzie współwłaścicielem. Grupa ITI sprzedała 100 proc. akcji warszawskiej drużyny.

W okresie, gdy Legia należała do wcześniejszego właściciela, klub dwa razy zdobył tytuł Mistrza Polski. W 2008, 2011, 2012 i 2013 roku Legia zdobyła również Puchar Polski, a w 2008 roku - Superpuchar. W sierpniu 2010 oddano do użytku nowy stadion przy Łazienkowskiej. Obecnie finansowa sytuacja drużyny nie jest najlepsza. Transakcja oznacza, że Legia nie będzie miała już ani złotówki długu wobec koncernu ITI - zaznacza portal weszlo.com , który jako pierwszy podał tę informację. Legia była winna 250 mln złotych!

Co teraz z klubem? Nowy właściciel w wywiadzie dla Legia.com , mówił m.in.: - Uważam, że nie ma powodu, żeby Legia nie stała się jednym z topowych 30 klubów w Europie, który będzie regularnie grał w fazach grupowych europejskich rozgrywek. To czołowy, stołeczny Klub dużego europejskiego kraju, który ma piękną tradycję, nowoczesny stadion oraz wspaniałych, wiernych i oddanych Kibiców.

d453ygp

Przyznaje jednak, że jego doświadczenia zawodowe nie są jednak związane ze sportem.

- To prawda. Przez ponad dwadzieścia lat swojej kariery zawodowej zbierałem doświadczenia jako prawnik, menedżer i inwestor. Pracowałem w czołowych kancelariach prawnych w Stanach Zjednoczonych oraz w Polsce.

Nie wiadomo, za ile Legię sprzedano gdyż obie strony zdecydowały się utajnić tę informację. Legia powstała w 1916 roku. Czy z nowymi właścicielami klub będzie jeszcze silniejszy? Jak myślicie?

d453ygp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d453ygp
Więcej tematów