Trwa ładowanie...

Koleje Mazowieckie odebrały 24 nowe pojazdy

W przekazaniu lokomotywy i wagonów wziął udział marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Koleje Mazowieckie odebrały 24 nowe pojazdy
d22gnfk
d22gnfk

Lokomotywa Gamma oraz wagony piętrowe typu Sundeck zostały już przekazane samorządowemu przewoźnikowi kolejowemu. Z tej okazji, 13 stycznia na dworcu Warszawa Wschodnia odbyła się oficjalna uroczystość. Wziął w niej udział m.in. marszałek województwa Adam Struzik. Była to również okazja do podsumowania dotychczasowych inwestycji spółki.

Mieszkańcy Mazowsza coraz chętniej wybierają Koleje Mazowieckie. Podróż pociągiem do pracy czy szkoły jest nie tylko tańsza, ale i coraz częściej szybsza niż samochodem. Dlatego od lat robimy wszystko, aby pociągów było coraz więcej i aby były coraz bardziej komfortowe. Do 2015 r. do taboru Kolei Mazowieckich trafiło w sumie 95 nowych pojazdów – m.in. „Elfy”, „Flirty” czy „Impulsy”. Jestem przekonany, że również nowoczesne piętrowe pojazdy SUNDECK sprawdzą się, zwłaszcza na tych najbardziej obciążonych trasach - powiedział marszałek województwa mazowieckiego.

Wiadomo już, że nowe składy zostaną skierowane w odleglejsze rejony Mazowsza i będą obsługiwać np. linie przyspieszone do Radomia czy Skierniewic. Będą mogły jednocześnie zabrać około 1700 pasażerów. Pojazdy są przystosowane do jazdy z prędkością eksploatacyjną do 160 km/h.

d22gnfk

Nowe wagony wyróżniają się nowoczesnym designem, przyjaznym, przestronnym wnętrzem wyposażonym m.in. w wygodne fotele, klimatyzację, bezprzewodowy internet, nowoczesny system informacji pasażerskiej oraz monitoring gwarantujący bezpieczeństwo podróżnych.

2016 rok i 24 pojazdy dla KM. Dziś punktualnie o godz. 14.56 z Dworca Wschodniego w Warszawie pojechaliśmy do Rembertowa jednym z nowych pociągów. Test zaliczam na 5.

Posted by Adam Struzik on 13 stycznia 2016

- To dla Kolei Mazowieckich szczególna data. Odbieramy pierwsze zupełnie polskie wagony piętrowe. Pojazdy wkrótce wyjadą na trasy Mazowsza i będą służyć naszym pasażerom. Po raz kolejny udowodniliśmy, że jesteśmy pionierem we wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań. Łącznie w ubiegłym roku do parku taborowego KM dołączyło 38 zupełnie nowych pojazdów, co znacznie wpłynęło na podniesienie standardów obsługi podróżnych. Te inwestycje nie byłyby możliwe bez wsparcia ze strony władz samorządu województwa mazowieckiego, za które serdecznie dziękuję. Słowa podziękowania kieruję także w stronę zarządu KM, a szczególnie Czesława Sulimy, dyrektora eksploatacyjnego, który osobiście czuwał nad realizacją kontraktów, i dzięki któremu zostały one w pełni zrealizowane – powiedział Artur Radwan, Prezes Zarządu Kolei Mazowieckich.

d22gnfk
d22gnfk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22gnfk
Więcej tematów