Trwa ładowanie...

Koleją na lotnisko coraz częściej

Świadczą o tym wyniki badań z czerwca tego roku

Koleją na lotnisko coraz częściej
dilzws6
dilzws6

Połączenie kolejowe do Lotniska Chopina zyskuje na popularności. Wskazują na to wyniki przeprowadzonych w czerwcu br. pomiarów – jeszcze przed wykolejeniem pociągu na Lotnisku Chopina i związanymi z tym komplikacjami w realizacji przewozów.

Liczba podróżnych korzystających z połączeń lotniskowych SKM i KM w dni robocze łącznie wyniosła* 4125 (wzrost o 90 proc.): n*a lotnisko – 1819 (wzrost o 75 proc.), z lotniska – 2306 (wzrost o 104 proc.)

Liczba podróżnych korzystających z połączeń lotniskowych SKM i KM*w dni wolne od pracy* łącznie wyniosła 2954 (wzrost o 63 proc.):na lotnisko – 1508 (wzrost o 83 proc.), z lotniska – 1446 (wzrost o 47 proc.)

W dojazdach na lotnisko zwiększone zainteresowanie pociągami widać od rana do wczesnych godzin popołudniowych, a z lotniska – w godzinach 11.00-19.00.

Czynnikiem sprzyjającym wzrostowi liczby pasażerów pociągów jest fakt, iż Lotnisko Chopina – w związku z problemami Portu Lotniczego w Modlinie – od ponad pół roku obsługuje połączenia oferowane przez tzw. „tanie linie lotnicze”. Dzięki temu warszawskie lotnisko odnotowuje rekordowe liczby odprawianych podróżnych.

dilzws6

ZTM wspólnie z zarządcą Lotniska Chopina w ostatnich miesiącach podejmował wiele działań mających poprawić informację pasażerską. Niebawem rozpoczną się prace koncepcyjne nad systemem wyświetlaczy na terenie lotniska, które będą pokazywały godziny odjazdów kilku najbliższych pociągów. Poza tym, w części pociągów Kolei Mazowieckich zamontowane zostały kasowniki (obecnie trwają testy systemu), dzięki czemu zniwelowane zostaną utrudnienia związane z aktywowaniem biletów ZTM w pociągach KM na linii lotniskowej.

Która linia najpopularniejsza?

Według czerwcowych pomiarów rekordowy okazał się pociąg linii S3 przyjeżdżający na lotnisko przed godz. 8.00. Na stacji Służewiec wysiadało z niego ok. 350 osób. Jeżeli doliczy się do tego wysiadających w Al. Jerozolimskich na Rakowcu, czy przy Żwirki i Wigury, a także ok. 100-osobową grupę podróżnych udających się tym pociągiem do stacji na lotnisku, okazało się, iż jego łączne „napełnienie” za stacją Warszawa Zachodnia przekroczyło 600 osób.

Pomiar liczby podróżnych korzystających ze stacji Warszawa Służewiec w przejazdach z/w kierunku Warszawy Zachodniej wykazał, iż w czerwcu 2013 w dzień roboczy, w godz. 6.00-22.00 stacja Warszawa Służewiec obsługiwała ponad 7000 takich pasażerów (wzrost w porównaniu z pomiarami z jesieni 2012 roku o 86 proc.). W porównaniu z wynikami z jesieni, w zakresie dojazdów na Służewiec odnotowano wzrost o 120 proc.

dilzws6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dilzws6
Więcej tematów