Trwa ładowanie...

Kobieta zmarła w areszcie na Grochowie. Patryk Jaki zwalnia dyrektora

Powód? Zaniechał "czynności przy kontroli"

Kobieta zmarła w areszcie na Grochowie. Patryk Jaki zwalnia dyrektora
dxj95g9
dxj95g9

Po śmierci Agnieszki Pysz poleciłem zdymisjonować dyrektora Aresztu Śledczego Warszawa Grochów, a także rozwiązać umowę z lekarzem, który ją badał w tym areszcie - poinformował po środowym posiedzeniu sejmowej komisji sprawiedliwości wiceszef MS Patryk Jaki.

Dodał, że zdecydował o zwolnieniu dyrektora, bo zaniechał "czynności przy kontroli". - Ponadto wydałem polecenie, aby już systemowo nigdy nie doszło do takiej sytuacji, że ta sama jednostka, czyli osoba zainteresowana bada swoją sprawę - teraz każdorazowo podobne sprawy będą badane poziom wyżej - powiedział Jaki.

Potwierdził też, że rozwiązano umowę z lekarzem, który diagnozował Pysz.

38-letnia kobieta zmarła 7 czerwca w areszcie na warszawskim Grochowie. Wcześniej u2013 jak informowały media, Rzecznik Praw Obywatelskich i posłowie opozycji u2013 wielokrotnie prosiła o pomoc lekarską. O zwołanie posiedzenia komisji sprawiedliwości i praw człowieka w związku z tą sprawą wnioskowali posłowie PO i Nowoczesnej. Podczas obrad komisji Jaki mówił, że Pysz cierpiała na bardzo ciężką i trudną do wykrycia chorobę; przed śmiercią była badana 21 razy.

Źródło: (PAP)

dxj95g9

Oprac. Karolina Pietrzak

dxj95g9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxj95g9
Więcej tematów