Trwa ładowanie...

Klinika Budzik wybudziła nastoletnią Anię

Dziewczynka zapadła w śpiączkę po usunięciu nowotworu.

Klinika Budzik wybudziła nastoletnią Anię
d39etlb
d39etlb

Nastoletnia Ania dwudziestym drugim dzieckiem wybudzonym w Klinice Budzik. - Dziewczynka zapadła w śpiączkę po operacji nowotworu ośrodkowego układu nerwowego, od dwóch tygodni jest świadoma - powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej dyrektor Kliniki Andrzej Lach. Dodał, że dziewczynka jest jeszcze pod obserwacją, jej stan jest różny, jednego dnia lepszy, innego gorszy, ale wszystko wskazuje na to, że we wtorek będzie można oficjalnie ogłosić, że kolejne dziecko zostało wybudzone.

Ewa Błaszczyk, prezes fundacji Akogo?, która sfinansowała powstanie Kliniki Budzik, szacuje, że w stanie śpiączki znajduje się około stu dzieci w kraju. Jak mówi, nie można tego dokładnie powiedzieć, bo dzieci wymagające specjalistycznej pomocy przebywają w różnych szpitalach lub hospicjach.

- Są placówki, które używają tych dzieci - przesuwając je z oddziału na oddział, mają ciągle nowe finansowanie - powiedziała IAR Ewa Błaszczyk. Do kliniki Budzik nie ma kolejki. Ewa Błaszczyk przypuszcza, że rodzice nie wiedzą, że leczenie dzieci, dzięki finansowaniu programu przez NFZ, jest bezpłatne. Jedno z rodziców może - również bezpłatnie - przebywać z dzieckiem w klinice przez 24 godziny na dobę i jest włączane w proces rehabilitacji.

d39etlb
d39etlb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39etlb
Więcej tematów