Trwa ładowanie...

Kilkaset tysięcy warszawiaków oszukuje, aby uniknąć płacenia za wywóz śmieci

Administrator nie poże polegać na deklaracji mieszkańców, bo ci zwyczajnie oszukują!

Kilkaset tysięcy warszawiaków oszukuje, aby uniknąć płacenia za wywóz śmieci
d1y37kn
d1y37kn

A oszukać trudno nie jest - wystarczy zadeklarować, że w mieszkaniu zajmowanym przez 5 osób mieszka np. tylko jedna. W ten sposób zaoszczędzić próbuje kilkaste tysięcy osób w naszym mieście. Efekt jest taki, że dopłacać musi miasto... czyli my wszyscy.

Żeby uniknąć płacenia za śmieci , warszawiacy potrafią nieźle nakłamać na temat tego, czy w ogóle w Warszawie mieszkają. Jak podaje " Gazeta Wyborcza ", wedle jej uprzedzeń w naszym mieście nagle zaczęło ubywać mieszkańców. Wcześniej, gdy stawka za wywóz śmieci nie była uzależniona od liczby mieszkańców domu czy mieszkania, tego problemu nie było. O ustawie śmieciowej

d1y37kn

Jak wynika z informacji stołecznego ratusza, do wyrzucania śmieci w stolicy przyznaje się niespełna 1,53 mln osób - podczas gdy zameldowanych jest co najmniej 1,75 mln osób. Dodatkowo około pół miliona osób mieszka w stolicy bez meldunku.

W styczniu ruszą kontrole

Urzędnicy sprawdzą na początku, czy do płacenia zgłosili się wszyscy właściciele budynków. Jeśli tego nie zrobili, ratusz sam nałoży na nich opłatę śmieciową. W takim wypadku urzędnicy sami ustalą liczbę osób, ale zastosują wyższe stawki - takie jak w przypadku, gdy mieszkańcy wyrzucają śmieci bez segregacji.

d1y37kn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1y37kn
Więcej tematów