Trwa ładowanie...

Kilkanaście nowych parkingów P&R. W stolicy i okolicach

Parkingi powstaną w pobliżu przystanków i stacji PKP w kilkunastu podwarszawskich miejscowościach

Kilkanaście nowych parkingów P&R. W stolicy i okolicach
d4moba7
d4moba7

W Warszawie i okolicznych miejscowościach przybędzie ponad 2,5 tys. nowych miejsc parkingowych. Cel? Zachęcenie do przesiadki na komunikację miejską.

Parkingi znajdą się głównie przy stacjach kolejowych, na których zatrzymują się pociągi podmiejskie i WKD . Część powstanie też w pobliżu przystanków autobusowych. Dzięki temu kierowca będzie mógł zostawić swój samochód i w łatwy sposób przesiąść się na pociąg lub na inny środek transportu publicznego.

Ma to być pierwszy tego rodzaju wspólny projekt stołecznego ratusza i 39 podwarszawskich gmin. 13 parkingów pojawi się m.in. w takich miejscowościach jak: Wieliszew, Radzymin, Wołomin , Piastów, Pruszków, Podkowa Leśna, Legionowo, Kobyłka, Marki, Michałowice, Podkowa Leśna, Żyrardów, Grodzisk Maz., Jaktorów i Ząbki.

Władze Warszawy planują także budowę kolejnego parkingu w pobliżu węzła Młociny. Byłby to już trzeci obiekt w tej lokalizacji. Parking ma być jednopoziomowy i ma powstać w pasie dzielącym jezdnie Kasprowicza pomiędzy Nocznickiego a ul. Przy Agorze. Budowa jest konieczna, ponieważ na dwóch parkingach P&R w tej lokalizacji bardzo często brakuje wolnych miejsc. Duża popularność tego miejsca wynika z łatwej przesiadki do metra, z której korzystają m.in. mieszkańcy dojeżdżający samochodami z Białołęki i Tarchomina.

Projekt budowy nowych parkingów ma być dofinansowany przez Unię Europejską. Na ten cel samorządy otrzymają ponad 60 mln zł. Docelowo w aglomeracji warszawskiej mają powstać aż 74 parkingi typu Park&Ride . Jeżeli udałoby się zrealizować te plany, to liczba miejsc parkingowych wzrosłaby o 10 tysięcy.

d4moba7

Źródło: UM Warszawa/Wawalove

Oprac: MO

d4moba7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4moba7
Więcej tematów