Trwa ładowanie...

Kilkadziesiąt milionów złotych na trasy rowerowe

Dokładnie aż 75 mln złotych radni przeznaczyli na budowę nowych ścieżek rowerowych

Kilkadziesiąt milionów złotych na trasy rowerowe
dwxrq54
dwxrq54

Rada m.st. Warszawy przyznała środki na budowę i remont ścieżek rowerowych w latach 2015-2017. Za 74 mln zł powstanie aż 15 tras o łącznej długości 80 km.

Przyznane środki zostaną przeznaczone na realizację pierwszego etapu inwestycji rowerowych wskazanych w „Programie Rozwoju Tras Rowerowych do roku 2020”. Pozwolą na rozpoczęcie prac przygotowawczych: opracowanie koncepcji i niezbędnych dokumentacji projektowych. Po realizacji programu Warszawa będzie miała spójną sieć tras rowerowych, które umożliwiają bezpieczną i wygodną jazdę jednośladem, zarówno na krótkich jak i na dłuższych dystansach.

Budowa tras rowerowych wzdłuż głównych arterii to zadanie, które będzie realizowane przez miasto (wspólnie z czterdziestoma gminami metropolii warszawskiej) w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych - instrumentu finansowanego przez Unię Europejską. W ramach pierwszego naboru wniosków Warszawa będzie się ubiegała o dofinansowanie na budowę następujących dróg rowerowych:

- wzdłuż ul. Żwirki i Wigury - etap II,
- wzdłuż ul. Jagiellońskiej (rondo Starzyńskiego – trasa S8)
,
- wzdłuż Alej Jerozolimskich (ul. Grzymały-Sokołowskiego - pl. Zawiszy),
- wzdłuż ul. Grójeckiej (ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. - pl. Zawiszy),
- wzdłuż ul. Radzymińskiej (ul. Karkonoszy – gr. miasta)
- wzdłuż al. Waszyngtona
- wzdłuż ul. Marsa (ul. Żołnierska – ul. Cyrulików)
- wzdłuż ciągu ulic Mińska-Stanisławowska-Drewnickiego-Szaserów
- wzdłuż ulic Okopowej i Towarowej
- wzdłuż al. Prymasa Tysiąclecia
- na Polu Mokotowskim
- wzdłuż ulic Powsińskiej, Wiertniczej i Przyczółkowej
- wzdłuż ul. Pułkowej
- wzdłuż ulic Kasprzaka, Wolskiej i Połczyńskiej (al. Prymasa Tysiąclecia – gr. miasta)
- wzdłuż al. Jana Pawła II – etap II

dwxrq54

Miasto będzie chciało również pozyskać dodatkowe środki na budowę drogi rowerowej na ul. Puławskiej. Realizacja tej inwestycji, planowana na lata 2016-17 zostanie powiązana z wyznaczeniem buspasa pomiędzy al. Wilanowską a Piasecznem. Jeszcze w tym roku powinny powstać drogi rowerowe na ul. Rzymowskiego, Belwederskiej, Ostrobramskiej, al. Stanów Zjednoczonych a także wzdłuż ul. Żwirki i Wigury (I etap), które zostały ujęte w „Programie Rozwoju Tras Rowerowych”. Na ich budowę przyznano wcześniej 13 mln zł.

W ubiegłym roku zrealizowano ponad 50 inwestycji i oddano do użytku ponad 60 km dróg i pasów rowerowych. Sieć rowerowa w stolicy liczy już ponad 428 km. Do dyspozycji rowerzystów jest 350 km dróg rowerowych, 55 km ciągów pieszo-rowerowych oraz 23 km pasów i kontrapasów rowerowych.

dwxrq54
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwxrq54
Więcej tematów