Trwa ładowanie...

Kercelak ożyje na Chłodnej

Poczuj klimat największego targowiska przedwojennej Warszawy

Kercelak ożyje na Chłodnej
d3gssz2
d3gssz2

Już teraz namawiamy do zarezerwowania sobie 14 września (sobota), bo tego dnia na ul. Chłodnej w godz. 11.00-21.00 odbędzie się Kercelak. Kercelak działał od 1867 do 1944 i był największym targowiskiem przedwojennej Warszawy. Zajmowało teren o wielkości ok. 1,5 hektara i rozpoczynało się w rejonie ul. Chłodnej i Towarowej, rozwijając wzdłuż ul. Okopowej i dochodząc do ul. Ogrodowej i ul. Leszno.

Popularny w Warszawie handel różnego rodzaju starzyzny i tandety, sprzedawanej w kramach, którymi zabudowany jest cały środek placu. Oryginalne typy, niespotykane w dzielnicach środkowych, swoiste życie przedmieścia, sprawia, że ten plac jest jedną z bardziej oryginalnych osobowości Warszawy - mówi przewodnik po Warszawie z 1937 roku.

W sobotę, 14 września, Kercelak na jeden dzień ożyje na ulicy Chłodnej. Będzie można wczuć się w klimat Warszawy z lat 20. i 30. Od godz. 11:00 będzie można przejść się wśród stoisk stylizowanych na przedwojenne stragany, gdzie będzie można zakupić między innymi rękodzieło, regionalne wyroby i różne kulinarne specjały. Będzie tam można również spotkać stołecznych cwaniaczków i damulki. Wszystkiemu towarzyszyć będą okrzyki przekupek, namawiających do kupna produktów. O godzinie 15:00 rozpocznie się potańcówka, która potrwa do godziny 21:00.

Impreza jak zawsze gwarna i z charakterem, z jarmarkiem handlowym, warszawskimi cwaniaczkami oraz dużą dawką najpopularniejszych polskich przebojów oraz warszawskich szlagierów - zaprasza Urząd Dzielnicy Wola - Będzie to muzyczna podróż przez hity od lat 20. XX wieku aż po dzień dzisiejszy.

d3gssz2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gssz2
Więcej tematów