Trwa ładowanie...

Kard. Nycz o aborcji w Szpitalu św. Rodziny: "To podważa sens i prawo dalszego utrzymania patronatu"

Oświadczenie pojawiło się dziś na stronie Archidiecezji Warszawskiej.

Kard. Nycz o aborcji w Szpitalu św. Rodziny: "To podważa sens i prawo dalszego utrzymania patronatu"
d12z7p7
d12z7p7

Przypomnijmy, że kilka dni temu pisaliśmy o przypadku aborcji do której miało dojść w Szpitalu św. Rodziny, przy ulicy Madalińskiego w Warszawie. Zawiadomienie do prokuratury złożył ksiądz Ryszard Halwa z Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia. Wszystko na podstawie informacji, dostarczonych anonimowo przez pracowników placówki. Dziś głos w tej sprawie zabrał również kardynał Kazimierz Nycz.

W oświadczeniu Metropolity Warszawskiego czytamy, że: "Szpital św. Rodziny w Warszawie, w którym rocznie przychodzi na świat ponad pięć tysięcy dzieci i są leczone tysiące pacjentek, jest powszechnie znany jako przyjazny dzieciom i rodzicom. Posiada nawet potwierdzający to certyfikat. W roku 1998 przyjął patronat św. Rodziny z Nazaretu. Przez wiele lat dorastał i spełniał standardy medyczne, etyczne i humanistyczne, uzasadniające przyjęcie takiego patronatu. Dlatego z wielkim ubolewaniem przyjąłem informacje, które w sposób istotny podważają sens i prawo utrzymywania takiego patronatu."

Kard. o aborcji w Szpitalu św. Rodziny [oświadczenie]

>

— Arch Warszawska (@archwwa)

d12z7p7

Jednocześnie kard. Nycz prosi o gorącą modlitwę za wszystkie dzieci nienarodzone oraz pracowników szpitala, którzy stale czuwają nad obroną świętości życia. Sama placówka twierdzi, że zabieg został przeprowadzony w zgodzie ze wszystkimi procedurami medycznymi. Redaktor naczelny Telewizji Republika Tomasz Terlikowski informował, że aborcja miała zostać wykonana w 24. tygodniu ciąży. Pracownicy placówki słyszeli ponoć przeraźliwy krzyk dziecka, które urodziło się żywe, ale po około pół godzinie niestety zmarło. O szczegółach tej sprawy można przeczytać tutaj .

d12z7p7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12z7p7
Więcej tematów