Trwa ładowanie...

Kajetan Poznański skrajnie niebezpieczny. "Możliwe, że to nie była jego pierwsza zbrodnia" [WIDEO]

"Poznański dobrze zaplanował zbrodnię. Prawdopodobnie już w momencie, kiedy znalazł się w mieszkaniu nauczycielki, miał zamiar ją zabić".

Kajetan Poznański skrajnie niebezpieczny. "Możliwe, że to nie była jego pierwsza zbrodnia" [WIDEO]
d2tdhbx
d2tdhbx

- Ta zbrodnia jest wyjątkowa ze względu na sposób działania sprawcy. Fakt, że zwłoki zostały poćwiartowane, że próbowano je spalić - to powoduje, że jest to coś nadzwyczajnego. To było zaplanowane działanie. Możliwe, że to nie było pojedyncze zabójstwo - mówiła w piątek Wirtualne Polsce dr hab. Monika Całkiewicz z Akademii Leona Koźmińskiego, odnosząc się do sprawy poszukiwanego Kajetana Poznańskiego .

Prawniczka podkreśliła, że poszukiwany Kajetan Poznański jest osobą skrajnie niebezpieczną. - Kiedy prokuratorzy mówią: "prosimy nie zatrzymywać tej osoby, tylko informować policję", to oznacza, że należy zachować szczególną ostrożność - tłumaczyła.

Dodała, że poćwiartowanie zwłok może świadczyć o tym, że to nie było zabójstwo pojedyncze. Czy na podstawie dotychczasowych informacji można przypuszczać, że Poznański jest seryjnym zabójcą? - Wyznacznikiem zawsze jest "modus operandi" sprawcy. Bardzo często śledczy na miejscu zdarzenia mogą zaobserwować coś, co nazywa się "wizytówką sprawcy". Jest to działanie, które nie jest zazwyczaj działaniem koniecznym, żeby ofiarę pozbawić życia, ale jest pewnym działaniem rytualnym, symbolicznym - tłumaczyła Całkiewicz.

- Jeśli tego typu zachowanie zostało zaobserwowane na miejscu zdarzenia, to jest to świetny łącznik pomiędzy sprawami dotychczas niewyjaśnionymi. Z badań wynika, że dla zabójców seryjnych istotnym elementem jest to, co się dzieje po zabójstwie. Dla części z nich źródłem dodatkowych emocji, adrenaliny jest ryzyko, że mogą zostać ujawnieni, złapani z dowodem swojej zbrodni - zaznaczyła, dodając, że w Polsce seryjni zabójcy to pojedyncze przypadki. Najwięcej jest ich w Stanach Zjednoczonych.

d2tdhbx

Adwokat zauważyła, że sposób działania Poznańskiego - fakt, że zwłoki zostały poćwiartowane, przetransportowane, że próbowano je spalić - powoduje, że jest to nadzwyczajna zbrodnia. - W większości społeczeństw zabójstwa są popełniane na tle "spięć sytuacyjnych". Konflikt powstaje czasami z bardzo błahego powodu, dochodzi do wyładowania emocji, pojawia się agresja - sprawca chwyta, co ma pod ręką i zadaje ciosy. W Polsce jest to zazwyczaj nóż, w Stanach broń palna, ze względu na łatwą dostępność do niej - tłumaczyła.

Jej zdaniem Poznański dobrze zaplanował zbrodnię. Prawdopodobnie już w momencie, kiedy znalazł się w mieszkaniu nauczycielki, miał zamiar ją zabić. - Wystawiono Europejski Nakaz Aresztowania, więc na pewno śledczy mają jakieś dowody świadczące o tym, że to on jest sprawcą, choć wciąż nie możemy tego przesądzać - podkreśliła.

d2tdhbx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tdhbx
Więcej tematów