Trwa ładowanie...

Jaki z Krynicy: Cały system w Warszawie utrzymuje się na taśmie klejącej

- Większe miasta w Polsce mają dwa razy więcej planów zagospodarowania niż Warszawa. Moim zdaniem, to nie jest przypadek. To nie jest tak, że Warszawa nie ma architektów. Moim zdaniem, władze Warszawy robią to celowo - przekonywał kandydat Zjednoczonej Prawicy.

Jaki z Krynicy: Cały system w Warszawie utrzymuje się na taśmie klejącejŹródło: Twitter, fot: Patryk Jaki
d21ae7j
d21ae7j

Patryk Jaki właśnie przebywa na Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdrój. Idealna okazja, aby porozmawiać o Warszawie. Tłumaczył, że Warszawa jest pokryta miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego zaledwie w 30 proc.

- Większe miasta w Polsce mają dwa razy więcej planów zagospodarowania niż Warszawa. Moim zdaniem, to nie jest przypadek. To nie jest tak, że Warszawa nie ma architektów. Moim zdaniem, władze Warszawy robią to celowo, dlatego że jeśli nie ma miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, to oznacza, że to jest najbardziej korupcjogenny mechanizm, jaki można sobie wyobrazić, bo decyzję o tym, czy coś może powstać czy nie, wydaje jednoosobowo urzędnik na warunki zabudowy - ocenił kandydat.

Dziennikarka, Danuta Holecka zapytała Jakiego, czy umie naprawić drzwi. Jest to nawiązanie do filmu, na którym Rafał Trzaskowski naprawa drzwi taśmą klejącą.

- Nie będę próbował budować domów, jeśli się na tym nie znam, i nie będę się tym chwalił w internecie - odpowiedział wiceminister sprawiedliwości. Dodał, że cały system w Warszawie utrzymuje się na taśmie klejącej. - Trzeba zerwać taśmę i budować silne fundamenty - stwierdził.

d21ae7j

Zobacz także: Barbara Nowacka pod ostrzałem. Joanna Scheuring-Wielgus komentuje

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d21ae7j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21ae7j
Więcej tematów