Trwa ładowanie...

Jak głosowali warszawiacy?

W Wilanowie wygrywa Komorowski, na Pradze Duda

Jak głosowali warszawiacy?
d28uwnc
d28uwnc

Wciąż liczone są głosy i wciąż czekamy na oficjalne wyniki wyborów. W niektórych komisjach głosy zostały jednak już policzone. W komisji wyborczej na Wilanowie oraz w komisjach wyborczych na Pradze wyniki wyborów prezydenckich 2015 okazały się skrajnie różne...

Jak informuje Gazeta Stołeczna, w komisji nr 560 w Instytucie Jana Pawła II w kompleksie Świątyni Opatrzności Bożej ze znaczącą przewagą głosów wygrał Bronisław Komorowski. Głosowało na niego 56 proc. wyborców w tym okręgu. Drugi wynik osiągnął Paweł Kukiz (19,75 proc). Kandydat PiS, Andrzej Duda w komisji w Wilanowie zdobył jedynie 12,88 proc. głosów. W poprzednich wyborach w tej komisji Bronisław Komorowski zdobył aż 70 proc. głosów, co dało mu wówczas najlepszy wynik w całej w Warszawie.

Z kolei komisji nr 387 przy Kawęczyńskiej uzyskał Andrzej Duda, który zdobył 35,96 proc. głosów. Tylko nieznacznie mniej wyborców wybrało Bronisława Komorowskiego – 35,4 proc. Kandydat PiS wygrał też w innych praskich komisjach: 388 i 389, zdobywając odpowiednio 37,11 i 37,87 proc. W tych okręgach Komorowski miał gorsze wyniki - 35,43 oraz 28,93 proc.

Andrzej Duda dzisiaj rano rozdawał kawę mieszkańcom Warszawy. Akcja została przeprowadzona na "Patelni" przed Metrem Centrum.

d28uwnc
d28uwnc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28uwnc
Więcej tematów