Trwa ładowanie...

Izabella C. uznana za niepoczytalną. Trafi do zakładu psychiatrycznego?

Sprawa kobiety, która samochodem wjechała do przejścia podziemnego w centrum Warszawy, prawdopodobnie zostanie umorzona

Izabella C. uznana za niepoczytalną. Trafi do zakładu psychiatrycznego?
d1nb0pf
d1nb0pf

Kobieta, która rok temu pijana wjechała samochodem do przejścia podziemnego w centrum Warszawy, jest niepoczytalna - uznali biegli, którzy przez miesiąc obserwowali Izabellę C. w podwarszawskim szpitalu psychiatrycznym w Tworkach. To oznacza, że postępowanie przeciwko Izabelli Ch. musi zostać umorzone. Zgodnie bowiem z treścią art. 31 § 1 kk nie popełnia przestępstwa, kto, z powodu choroby psychicznej nie mógł w czasie czynu rozpoznać jego znaczenia lub pokierować swoim postępowaniem - mówi rzecznik prokuratury.

Biegli rozpoznali u kobiety chorobę psychiczną, która wyłączała jej zdolność rozpoznania znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem, Prokurator skierował jednak do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia wniosek o umieszczenie Izabelli C. w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym. Śledczy domagają się też, by kobiecie zakazano prowadzenia samochodu.

W grudniu 2013 r. 31-latka zasłynęła rajdem po warszawskich ulicach. Najpierw przejechała przez rondo na czerwonym świetle, uderzyła w inny samochód, staranowała bariery ochronne i zjechała na schody przejścia podziemnego. Jak się później okazało, miała w organizmie promil alkoholu. Usłyszała zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. *Gdy w grudniu sędzia zakazała jej opuszczać kraj, kobieta oświadczyła, że nie może oddać paszportu ponieważ "to mocno koliduje z jej planami na święta". *

W przeszłości Izabella C. była już zatrzymywana za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Po raz pierwszy w 2008 roku - miała wtedy we krwi poniżej pół promila alkoholu, co zostało zakwalifikowane jako wykroczenie. W sierpniu 2013 r. miała z kolei powyżej pół promila alkoholu, co jest już przestępstwem. Odebrano jej wówczas prawo jazdy i zasądzono zakaz prowadzenia samochodu. Odwołała się od tego wyroku. Wyrok był nieprawomocny, co w świetle przepisów oznaczało, że mogła prowadzić samochód.

d1nb0pf
d1nb0pf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nb0pf
Więcej tematów