Trwa ładowanie...

Imprezy z okazji 10. rocznicy przystąpienia do UE

Donatan i Cleo, Edyta Górniak, Ewa Farna, Blue Cafe, Feel, Maryla Rodowicz i wiele innych atrakcji

Imprezy z okazji 10. rocznicy przystąpienia do UE
d29uvgo
d29uvgo

W tym roku 1 maja świętować będziemy okrągłą, 10. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. W Warszawie przygotowano z tej okazji wiele atrakcji, w tym Piknik Europejski. Ten dzień zakończy koncert, który odbędzie się w Multimedialnym Parku Fontann na Podzamczu.

Już od godz. 12.00 na pl. Zamkowym, w namiocie poświęconym funduszom europejskim ustawione będzie stoisko promocyjne Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa, w ramach którego zaplanowano liczne gry i konkursy dla odwiedzających. Nagrodami w konkursach będą zaproszenia na zwiedzanie inwestycji zrealizowanych z wykorzystaniem funduszy europejskich: Teatru Powszechnego, Oddziałów Muzeum Historycznego w Warszawie, Ogrodu Zoologicznego, czy budowy II linii metra.

Tramwaj promocyjny tym razem zabierze warszawiaków na wycieczkę śladami tramwajowych projektów unijnych. Centrum Nauki „Kopernik” zaprosi do udziału w eksperymentach i doświadczeniach naukowych w ramach „Kopernika na kółkach”.

Muzyczną oprawę Pikniku zapewni 28-osobowa orkiestra wojskowa z Radomia, która wystąpi o godz. 12.30. W programie pokaz musztry paradnej oraz koncert muzyki rozrywkowej i wojskowej.

d29uvgo

O godz. 13.30 plac przejmą artyści A3Teatru, którzy zaproszą na wyjątkową paradę teatralną. W programie projektu „Warto wiedzieć, że …. – Fundusze Europejskie wokół nas” przygotowują spektakl „Zmysły”, happening familijny „Wietrzenie głów” oraz kolorową strefę relaksu, z quizami dla dzieci i dorosłych obfitującymi w wiele niespodzianek.

W tym samym czasie, na skwerze przed Domem Polonii przy Krakowskim Przedmieściu pojawi się kolejna już odsłona wystawy plenerowej „Europa zmienia Warszawę”, prezentującej warszawskie inwestycje przeprowadzone przy wsparciu funduszy europejskich.

Po zakończeniu zabawy na pl. Zamkowym warto udać się na Podzamcze. Tam, w Multimedialnym Parku Fontann, będzie można wziąć udział w koncercie plenerowym. Wystąpią zarówno polscy popularni muzycy, śpiewający aktorzy, jak również wyjątkowi goście zagraniczni. Widowisko, organizowane przez TVP, rozpocznie się o godz. 21.00 i będzie transmitowane na antenie.

d29uvgo

*W majowy wieczór nad Wisłą wystąpią: * Kayah („Prawy do lewego”), Edyta Górniak („To nie ja”), Maryla Rodowicz (The Rolling Stones „Satisfaction”), zespół Feel (Scorpions „Wind of change”), duet Julia Pietrucha i Stefano Terrazino (AlBano & Romina Power „Felicita”), duet Halina Mlynkova i Ewa Farna (Helena Vondraćkova „Malowany dzbanku”), Blue Cafe (Jeanette „Porque Te Vas”), Misia Furtak (Alizee „Moi Lolita”), kwartet Margaret, Aleksandra Szwed, Rafał Brzozowski i Dawid Kwiatkowski (Medley hitów grupy ABBA), zespół Zakopower (Omega „Dziewczyna o perłowych włosach”), oraz w finale Donatan & Cleo („My Słowianie”). Dodatkową atrakcją wieczoru będzie występ „malkontenta” - w tej zaskakującej roli wystąpi Piotr Fronczewski.

d29uvgo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29uvgo
Więcej tematów