Trwa ładowanie...

Hocki Klocki ponownie nad Wisłą. Niebawem ruszy kolejny sezon

To działające 7 dni w tygodniu centrum kulturalno-rozrywkowe. Głównym obszarem działalności będzie szeroko pojęta rozrywka i promocja kultury, również alternatywnej.

Hocki Klocki ponownie nad Wisłą. Niebawem ruszy kolejny sezon
dtz08nv
dtz08nv

Chwilę po majówce, otworzy się ponownie stały rezydent nadwiślańskiego brzegu – klub Hocki Klocki. W tym sezonie szykują się zmiany – nie tylko w położeniu i rozmiarach klubu, ale i programie. Oto co planują Hocki w tym roku.

Przypomnienie beztroskich czasów dzieciństwa i młodości to motyw przewodni Hocków Klocków. W związku z tym, 6 maja w piątek odbędzie się impreza „I love 2000’s”– w klubie rozbrzmiewać będą największe hity minionej dekady, natomiast w sobotę 7 maja czeka na gości „Powrót do powrotu do przeszłości”, kontynuacja cyklu imprez z muzyką lat dziewięćdziesiątych. O 21:00 rozpocznie się koncert zespołu Combo 90210 – muzycy przebrani w kombinezony Power Rangers wykonają utwory z najpopularniejszych seriali lat ’80 i ’90, a po koncercie, solidny skład Djski przypomni dyskotekowe szlagiery lat ’90.

Nowe miejsce, większy teren

Tegoroczny sezon będzie już trzecim dla klubu Hocki Klocki. Miejsce zadebiutowało w czerwcu 2014 roku i od tamtej pory na stałe wpisało się w pejzaż nadwiślańskich atrakcji. Podobnie jak w poprzednich latach, Hocki Klocki będą znajdowały się przy Bulwarze Flotylli Wiślanej, w niedalekim sąsiedztwie ulicy Ludnej, jednak w tym sezonie lokal przesunie się o ok. 100 m w stronę Płyty Desantu.

Wystrój i wygląd Hocków Klocków zostanie zachowany w klimacie zbliżonym do tego z lat poprzednich, jednak sam klub znacznie się powiększy. Kolorowo podświetlone drzewa, na których błyszczą kule disco i lampiony, bar z klocków lego (do którego budowy w tym roku wykorzystanych zostanie ponad 100 kg klocków!), jaskrawe kontenery i beztroska atmosfera letnich kolonii. Będzie to barwna strefa zabawy zarówno dla dużych, jak i małych.

dtz08nv

Program

Hocki Klocki to działające 7 dni w tygodniu centrum kulturalno-rozrywkowe. Podobnie jak w latach poprzednich, głównym obszarem działalności będzie szeroko pojęta rozrywka i promocja kultury, również alternatywnej. To miejsce otwarte na różnorodne inicjatywy, stąd też program atrakcji jest bogaty, a w ofercie klubu każdy znajdzie coś dla siebie.

Jak w każdym sezonie, bardzo mocnym punktem kulturalnego programu Hocków Klocków będzie muzyka. Zaplanowano liczne wydarzenia prezentujące dokonania najbardziej wartościowych krajowych zespołów oraz cykliczne imprezy tematyczne, poświęcone muzyce z poprzednich dekad, różnych stron świata i gatunków.

Oprócz imprez i koncertów, w tym roku Hocki Klocki poszerzają także ofertę atrakcji dziennych. Popołudnia obfitować będą w pikniki, warsztaty, zajęcia sportowe, rekreacyjne, artystyczne i edukacyjne, a także wydarzenia skierowane do dzieci. Organizatorzy zapowiadają ponadto akcje ekologiczne, w ramach których na terenie Hocków Klocków zaplanowano m.in. utworzenie sąsiedzkiego ogrodu miejskiego. W ofercie dziennej nowością będą treningi piłki nożnej i futbolu amerykańskiego, cykle wykładów i spacerów varsavianistycznych oraz quizy barowe.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

dtz08nv
dtz08nv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtz08nv
Więcej tematów