Trwa ładowanie...

Happening w obronie przedszkola na Sielcach

W ogrodzie tego pięknego obiektu planuje się postawić... nowoczesny apartamentowiec. Mieszkańcy są przeciw

Happening w obronie przedszkola na Sielcach
d3nfrkz
d3nfrkz

O sprawie zabytkowego przedszkola na Sielcach pisaliśmy Wam niedawno . W ogrodzie tego pięknego obiektu planuje się postawić... nowoczesny apartamentowiec. Mieszkańcy są przeciw. Uważają, że postawienie budynku oszpeci okolicę i zniszczy zaciszny ogród. Mają lepszy pomysł na to miejsce. Chcą tam stworzyć Centrum Integracji Mieszkańców. W najbliższą sobotę odbędzie się tam sąsiedzki happening. *Więcej przestrzeni dla kultury, więcej kultury dla przestrzeni* - pod tym hasłem odbędzie się sobotni piknik. Ma to być wydarzenie informujące szersze grono mieszkańców Sielc o sytuacji terenu pod dawnym przedszkolu (niejasne procesy reprywatyzacyjne) oraz początek zbierania podpisów pod petycją z naszymi postulatami. W programie m.in. instalacje artystyczne, wypieki sąsiedzkie, parada w rytmie samby oraz wiele innych.

Sielce to pustynia kulturalna. Potrzebujemy miejsca w którym mieszkańcy mogą się spotkać, wymienić doświadczeniami, wypić sąsiedzką kawę. Jednocześnie też wielofunkcyjnej przestrzeni do wydarzeń kuturalnych, wystaw czy koncertów. Takie miejsce współtworzą ludzie, organizacje pozarządowe i miasto - mówi Karolina Witowska, artystka od urodzenia mieszkająca na Sielcach, organizatorka sobotniego wydarzenia.

d3nfrkz

W PROGRAMIE:

- informacje na temat Centrum Integracji Mieszkańców,
- informacje na temat stanu prawnego terenu ogrodu i budynku przedszkola,
- happening w rytmie brazylijskiej Batucady, którą zagra dla nas Ritmo Bloco
- zbieranie podpisów pod petycją do Marka Mikosa, Dyrektora Biura Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta o bezzwłoczne uchwalenie MPZP dla Sielc, z zachowaniem terenu byłego przedszkola na użytek publiczny
- konsultacje sąsiedzkie prowadzone przez Stowarzyszenie Badawczo-Animacyjne Flâneur - przyjdź i powiedz jak wyobrażasz sobie Centrum Integracji Mieszkańców: każdy pomysł jest na wagę złota
- malarska instalacja artystyczna
- sąsiedzkie wypieki
- zdjęcie w monidle

Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 12 kwietnia, w godzinach 12:00-15:00 przy ulicy Podchorążych 31. Wstęp wolny.

d3nfrkz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nfrkz
Więcej tematów