Trwa ładowanie...

"GW": Kobiety robią własny Marsz Niepodległości 2021

Ewa Błaszczyk z grupy "14 Kobiet z Mostu" zapowiada, że to one zorganizują Marsz Niepodległości w Warszawie. Planowana przez Roberta Bąkiewicza i jego środowisko manifestacja nie była jeszcze zarejestrowana. Aktywistki zarejestrowały więc zgromadzenie na trasie Marszu Niepodległości z poprzednich lat.

 Marsz Niepodległości w 2020 r. Marsz Niepodległości w 2020 r. Źródło: PAP, fot: Wojciech Olkuśnik
d1al6et
d1al6et

Jak pisze "Gazeta Wyborcza", Ewa Błaszczyk jest jedną z 14 kobiet, które w 2017 roku zablokowały trasę Marszu Niepodległości z transparentem "Faszyzm Stop". Zostały wtedy pobite przez narodowców, oplute i zwyzywane. Wszystko zarejestrowały kamery. Prokuratura odmówiła jednak ścigania sprawców. Przed sądem stanęły więc tylko pokrzywdzone.

Kobiety z grupy "14 Kobiet z Mostu", zgłosiły zgromadzenie 11 listopada na trasie, którą od kilku lat maszerowali narodowcy. Od ronda Dmowskiego na błonia Stadionu Narodowego.

Dyskusja o aborcji. Polityk PiS użył kontrowersyjnego porównania

Hasło marszu brzmi: Niepodległa dla Wszystkich. - Chcemy odczarować tę trasę, odebrać ją demolującym miasto. Chcemy, żeby ten marsz wyglądał inaczej niż dotychczas. To będzie symboliczne przejście tą samą trasą, ale z innymi hasłami - mówi Ewa Błaszczyk.

d1al6et

Dotychczasowy organizator Marszu Niepodległości – stowarzyszenie, któremu szefuje Robert Bąkiewicz - zdaniem kobiet sam się podłożył. – Całkiem przypadkiem w spisie zgromadzeń zauważyłam, że Marsz Niepodległości nie jest jeszcze zarejestrowany. Zgłosiłyśmy więc nasze zgromadzenie. W czwartek po południu było ono jedyne i obowiązujące – mówi Ewa Błaszczyk.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1al6et
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1al6et
Więcej tematów