Trwa ładowanie...
kot
Tomasz Jakubowski
22-01-2014 12:55

Groźna choroba kotów w stolicy!

Jest pierwsza ofiara. Ośrodek "Koteria" zawiesza działalność!

Groźna choroba kotów w stolicy!
d404elq
d404elq

*Od 21.01.2014 do odwołania musimy wstrzymać przyjmowanie i wydawanie kotów z Ośrodka "Koteria". * - informują kociarze na swoich stronach. - Mamy potwierdzony przypadek panleukopenii, groźnej choroby kotów z którą możemy walczyć jedynie post factum. Wszystkie koty w szpitalu muszą przejść kwarantannę, a cały Ośrodek odkażanie.

Przypadek panleukopenii pracownicy "Koterii" wykryli z niedzieli na poniedziałek. Przerwa może potrwać nawet 2 tygodnie. - informuje Anna Wypych z ośrodka. - Niezwłocznie poinformujemy wszystkich o ponownym otwarciu. - dodaje.

Niestety, przyjmując masowo bezdomne koty, "Koteria" wystawiona jest na duże ryzyko takich przypadków. Zdarza się to 1-2 razy do roku. W zeszłym roku, kosztowało to życie jednego kota, kilka kotów zachorowało ale przeżyły.

- Mamy nadzieję, że tym razem też unikniemy większych strat. - mówi Wypych. - Będziemy potrzebowali Waszej (fanów) pomocy, bo kwarantanna to ogromny wysiłek który potęguje konieczność leczenia zarażonych kotów - walczymy o każdego.

d404elq

Pomóc można m.in. na fanpejdżu ośrodka .

d404elq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d404elq
Więcej tematów