Trwa ładowanie...
indie
31-08-2017 12:35

Graliście już w Carrom?

Graliście już w Carrom?
d1zi1sm
d1zi1sm

Jeśli jeszcze nie graliście, koniecznie zajrzyjcie do Bollywood Lounge w poniedziałek wieczorem. Co tydzień odbywają się tu spotkania carromowe, można pograć w tę przypominającą bilarda grę w orientalnej atmosferze lokalu.

Może od początku - co to jest Carrom?

W grę zwaną Carrom gra się od ok. 200 lat, chociaż gry o podobnych zasadach tylko innych nazwach znane są na świecie od tysięcy lat. Większość źródeł wskazuje, że jest to gra indyjska, chociaż niektórzy uważają, że pochodzi z Chin. Uważa się, że gra wywodzi się ze snookera. Istnieje wiele odmian tej gry i w różnych częściach świata inaczej się w nią gra. Obecnie gra się w Carrom w Azji, Europie, Stanach Zjednoczonych i Australii. Miliony graczy jest w Azji, głównie w Indiach, Pakistanie, Bangladeszu, Sri Lance, Malediwach, Nepalu, Malezji, Singapurze, Afganistanie, Zjednoczonych Emiratach, Arabskich, Japonii i Korei.

Jak się w to gra?

Carrom to gra bilardowa rozgrywana na kwadratowym stole, polegająca na wbijaniu drewnianych krążków do łuz za pomocą strikera - czyli specjalnego, większego krążka. Zawodnicy grają w pozycji siedzącej. Celem gry jest wbicie przez zawodnika wszystkich krążków swojego koloru, zanim przeciwnik wbije swoje. Zawodnicy grający w jednej drużynie siadają naprzeciwko siebie. Rozgrywka toczy się tak jak w przypadku gry pojedynczej. Gdy jeden z zawodników traci ruch (nie wbił żadnego krążka swojej drużyny) do głosu dochodzi gracz z jego prawej strony. Więcej: www.carrom.com.pl.

Gdzie można zagrać w tę grę?

Jeśli chcecie poznać tę grę, pouczyć się techniki i podpatrzeć najlepszych graczy, zajrzyjcie do Bollywood Lounge (ul. Przeskok 2) w poniedziałkowy wieczór. Co tydzień do stołów carromowych zasiadaja tu amatorzy i profesjonaliści. Dobra zabawa gwarantowana!

KIEDY: Każdy poniedziałek
GDZIE: Bollywood Lounge , ul. Przeskok 2 ( MAPA )

ZA ILE: nic

d1zi1sm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zi1sm
Więcej tematów