Trwa ładowanie...

Gdzie drukują banknoty dla Hondurasu? W Warszawie

To nie pierwsze zlecenie z Ameryki Południowej dla warszawskiej Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych

Gdzie drukują banknoty dla Hondurasu? W Warszawie
d4lofdy
d4lofdy

Honduraskie lempiry zostaną wydrukowane w Warszawie. W stołecznej Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych ruszyły już próbne wydruki pierwszych partii banknotów . Wytwórnia wygrała kontrakt na przygotowanie dla Centralnego Banku Hondurasu trzydziestu milionów banknotów o nominale dwudziestu lempir każdy.

Przeczytajcie też: Plac Defilad znowu ożyje

Może to i trochę dziwne, ale nie pierwszy raz taka sytuacja ma miejsce. W Warszawie drukowano już banknoty dla krajów południowoamerykańskich - Gwatemali i Paragwaju.

- To efekt konsekwentnej polityki eksportowej Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Od kilku lat patrzymy na rynki Ameryki Południowej ze szczególną uwagą; jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa jeśli chodzi o zlecenia z tego rejonu świata – tłumaczy Grażyna Rafalska, dyrektor Biura Eksportu PWPW S.A.

d4lofdy

Produkcja próbnych odbitek dla Hondurasu już ruszyła. W sumie wytwórnia przy ulicy Sanguszki wyprodukuje 30 milionów banknotów o nominale 20 lempir. Jedna lempira jest warta niecałego dolara.

Lempira, to nazwa waluty Hondurasu. Pochodzi od nazwy wodza plemienia Lenca, który w latach trzydziestych XVI wieku zgromadził armię ponad trzydziestu tysięcy wojowników do walki z konkwistadorami pod wodzą Francisco de Montejo. Dominującym kolorem nominału jest zielony.

d4lofdy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lofdy
Więcej tematów