Trwa ładowanie...

Gang złodziei samochodowych rozbity

Przez niecały rok grupa ukradła w Niemczech ponad 50 aut. Samochody trafiały m.in. do Warszawy. Zatrzymano 10 osób

Gang złodziei samochodowych rozbity
dz5coga
dz5coga

Stołeczni policjanci przy współpracy z Prokuraturą Okręgową Warszawa - Praga oraz policją niemiecką rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami samochodów na terenie Polski i Niemiec. Funkcjonariusze przeszukali kilkanaście mieszkań, domów, garaży i szrotów. W sumie zatrzymano 10 osób. Trafiono również na jedną dziuplę, gdzie zabezpieczono cztery auta mogące pochodzić z kradzieży.

Cała sprawa miała początek jesienią zeszłego roku. W 2011 roku stołeczni policjanci zrealizowali trzy poważne sprawy i zatrzymali osoby, które kradły samochody z terenu całych Niemiec. Jedną z nich było spektakularne zatrzymanie sprawców na autostradzie A2 przy wykorzystaniu śmigłowca policyjnego. W tych trzech sprawach zatrzymano wtedy 10 osób mających związek z kradzieżami aut z Niemiec. Samochody skradziono w Berlinie, Rostoku i Dreźnie. Były to przede wszystkim japońskie marki: 3 mazdy, toyota i honda.

Złodzieje interesowali się przede wszystkim japońskimi markami, które kradli w Niemczech. Dzięki współpracy z brandenburską policją ustalono potencjalnych sprawców oraz mechanizm działania grupy. Przy współpracy z Prokuraturą Okręgową Warszawa - Praga ustalono, że od jesieni zeszłego roku w Niemczech ukradziono w sumie 54 samochody.

W ręce policjantów wpadli: 30-letni Rafał G. ps. "Sprytny", 35-letni Rafał R. ps. "Zając", 29-letni Rafał W. ps. "Wiśnia", 41-letni Tomasz P. ps. "Tomala", 31-letni Marcin A., 34-letni Mariusz P. ps. "Pacur", 57-letni Andrzej G. ps. "Gruszka", 31-letni Paweł Z., 32-letni Jacek A. ps. "Jąkaty" oraz 47-letni Andrzej K.

Zatrzymani usłyszeli łącznie 54 zarzuty kradzieży z włamaniami samochodów i 7 paserek. Osiem osób będzie odpowiadało za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Policjanci zabezpieczyli ponad 40 tysięcy złotych.

dz5coga
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dz5coga
Więcej tematów