Trwa ładowanie...

Fotoradar-pułapka w Warszawie (wideo)

Zobaczcie jak działa ten mechanizm!

Fotoradar-pułapka w Warszawie (wideo)
d1d27j7
d1d27j7

W sieci znaleźć można amatorski film, na którym warszawski kierowca wyjaśnia, jak działa fotoradar-pułapka. Pyta też o sens stawiania urządzenia w takim miejscu. Na filmie zobaczymy skrzyżowanie ulic Sikorskiego z Sobieskiego. Kierowca dokładnie opisuje mechanizm (pisownia oryginalna):

Samochód zatrzymuje się na światłach, za kilka sekund ruszamy - pisze kierowca - z prawej będzie ograniczenie do 60 km/h. Stosujemy się, ruszamy żwawo.
Następuje zmiana światła, za chwilę z lewej strony samochód jeszcze przejedzie, z prawej zaznaczyłem inteligentny fotoradar który wyłapuje rzekomo prędkość, wjazd/zjazd na czerwonym. My jechaliśmy zgodnie z przepisami.

Podświadomie pojawia się ochota przejechania, gdyż przed chwilą staliśmy dopiero na światłach, jednocześnie gdy z daleka widać było już zielone mamy ochotę nieco przyspieszyć aby zdążyć - tak czy siak dostaniemy fotkę.

Kierowca pyta: czy przy okazji stawiania inteligentnego radaru, nie można zrobić inteligentnych świateł? Czy w tym przypadku nasze zachowanie również nie stwarza zagrożenia? Każdy kierowca skupia się na tym aby przejechać, być może ktoś za nami będąc przekonanym, że zdąży również lekko przyspieszy, zaś my - jak widać, musieliśmy niemal z uruchomieniem ABS zatrzymać nasz pojazd*.*

d1d27j7

Jest to - moim zdaniem - pisze kierowca - fatalne niedopatrzenie lub celowa akcja.

Co o tym sądzicie? Czy kierujący pojazdem ma uzasadnione pretensje? Zobaczcie wideo poniżej!

d1d27j7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1d27j7
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj