Trwa ładowanie...

Finał zbiórki Chajzera dla powstańców. "O takim wyniku nawet nie śniłem"

W Muzeum Powstania Warszawskiego w sobotę, 2 września, odbył się finał Zbiórki dla Powstańców 2017.

Finał zbiórki Chajzera dla powstańców. "O takim wyniku nawet nie śniłem"
d303500
d303500

Dziennikarz Filip Chajzer po raz drugi zorganizował zbiórkę dla Powstańców Warszawskich. W tym roku kwota, którą wpłacili darczyńcy przerosła jego oczekiwania.

W Muzeum Powstania Warszawskiego w sobotę, 2 września, odbył się finał Zbiórki dla Powstańców 2017. Organizatorem był Filip Chajzer i Muzeum Powstania Warszawskiego. W tym roku zbiórka zakończyła się kwotą… 1 300 000 złotych. Zostanie ona przekazana 200 powstańcom.

Na swoim facebookowym profilu dziennikarz podziękował wszystkim uczestnikom i darczyńcom.

- Mam nadzieję, że warto było przyjechać, często setki kilometrów. Ponad 1 300 000 PLN to wynik o jakim nawet nie śniłem. Do tego dokładam 10.000 PLN ze sprzedaży koszulek AKCJA 44 - napisał Chajzer.

d303500

Ci, którzy na konto Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej wpłacili kwoty ponad 1000 zł wzięli w sobotę udział w oprowadzaniu po Muzeum z udziałem Filipa Chajzera oraz powstańców.

Od czego się zaczęło?

Impulsem do zorganizowania takiej akcji była dramatyczna sytuacja pani Sabiny, której losy opisywaliśmy również na łamach WawaLove.pl. Rok temu w sieci pojawił się wzruszający list 90-letniej weteranki Powstania Warszawskiego. Sabina Rzeczkowska, której emerytura wynosi niespełna 1000 zł mówiła, iż w rocznicę powstania "musi uważać, by nie dostać wylewu otwierając kopertę z rachunkiem za prąd i gaz".

Jak zakończyła się historia pani Sabiny? - Udało mi się zebrać - wtedy myślałem, że astronomiczną kwotę - 300 tysięcy złotych – wspomina Filip Chajzer.

d303500
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d303500
Więcej tematów