Trwa ładowanie...

Dzień (książkowych) atrakcji w Łazienkach!

Warsztaty, spotkania z autorami, crossbooking oraz promocyjne ceny książek

Dzień (książkowych) atrakcji w Łazienkach!
d2ahj1s
d2ahj1s

30 listopada Łazienki Królewskie zapraszają na dzień atrakcji związany z obchodami 250. rocznicy koronacji króla Stanisława Augusta. Odbędą się warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz spotkanie z autorem najnowszej publikacji Muzeum – „Literackiej legendy Łazienek Królewskich”. 29 listopada rozpocznie się pierwsza muzealna akcja crossbookingowa, a przez cały weekend wszystkie książki Wydawnictwa Muzeum Łazienki Królewskie będą dostępne w promocyjnych cenach.

W najbliższą niedzielę o godzinie 12:00 Łazienki Królewskie zapraszają rodziny z dziećmi do Starej Kordegardy na warsztaty wokół książki „Tego roku w Paryżu”. Podczas zajęć będzie można dowiedzieć się jak wyglądały pierwsze loty balonem, a także samodzielnie stworzyć wzorowany na królewskich listach rękopis. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 8–12 lat, wstęp jest wolny (informacje i zapisy: warsztaty@lazienki-krolewskie.pl) ****

Od godziny 14:30 do 16:30 w Pałacu Myślewickim trwać będzie spotkanie promocyjne najnowszej książki z serii Biblioteka Łazienek Królewskich – „Literacka legenda Łazienek Królewskich”. Premierę książki prof. Mariana Marka Drozdowskiego i Anny Reichert uświetni występ pianisty Karola Radziwonowicza i artysty scen warszawskich Stanisława Sparażyńskiego, który odczyta fragmenty zawartych w publikacji utworów.

d2ahj1s

Z kolei w godzinach 16:30–18:00 w Pałacu na Wyspie odbędą się warsztaty „Paryż Stanisława Augusta” dedykowane młodzieży i dorosłym. Będzie to twórcze spotkanie związane z tematyką dwóch wydanych przez Muzeum książek „Tego roku w Paryżu. Korespondencja króla Stanisława Augusta i Feliksa Oraczewskiego, 1782–1784” i „Pamiętniki króla Stanisława Augusta”. Podczas warsztatów prześledzimy zmiany w życiu intelektualnym i towarzyskim mieszkańców francuskiej stolicy, począwszy od Grand Tour Stanisława Antoniego Poniatowskiego, aż po przedednie Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Spotkanie poprowadzą: Aleksandra Janiszewska – autorka książki „Tego roku w Paryżu”, i Agnieszka Martyka – edukatorka Muzeum Łazienki Królewskie.

W sobotę 29 listopada o godzinie 9:00 w Starej Kordegardzie rozpocznie się pierwsza akcja crossbookingowa „Wolny wolumen”. Na specjalnie przeznaczonym regale udostępnimy książki Wydawnictwa Muzeum Łazienki Królewskie na wymianę. Każdy Gość Muzeum będzie mógł przyjść z przeczytaną już książką i wymienić ją na jedną z muzealnych publikacji. Dodatkowo przez cały weekend w wszystkie książki Wydawnictwa Muzeum Łazienki Królewskie będą dostępne z 20% rabatem, a do każdego zakupu zostanie dołączony miły upominek.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

*Przeczytajcie też: Za darmo: Konstanty Ildefons Gałczyński w Teatrze Narodowym *

d2ahj1s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ahj1s
Więcej tematów