Trwa ładowanie...

Dzień Babci i Dziadka w Koperniku

Badania naukowe dowodzą, że osoby starsze NIE są z innej planety

Dzień Babci i Dziadka w Koperniku
d3fl18j
d3fl18j

Nauka i ciekawość nie pytają o wiek, a uczymy się przez całe życie. Czy dzieci, dorosłych i bardzo dorosłych może zafascynować to samo? Oczywiście! We wtorek, 22 stycznia będzie się o tym można przekonać.

Tego dnia proponowane są specjalne zajecia w Centrum Nauki Kopernik, pod opieką animatorów - przewodników. Przez dwie godziny będzie można obejrzeć wybrane eksponaty i zrozumieć prawa nauki, które zainspirowały ich powstanie. Każda grupa odwiedzi także wystawę „Wszystko gra”, umożliwiającą wspólne, międzypokoleniowe muzykowanie na nie zawsze oczywistych instrumentach.

By wziąć udział w zwiedzaniu, wystarczy 22 stycznia *przyjść *do Kopernika i kupić bilet - bez wcześniejszych zapisów. Grupy będą zbierane co pół godziny.*___*_

Placówka poleca także projekcje filmów pt. „Jestem seniorem, jestem szczęśliwy”. Krótkometrażówki powstały podczas ostatniego festiwalu Przemiany i ukazują pozytywne emocje, wyzwalane przez aktywność i zaangażowanie społeczne.

d3fl18j

Przepis na życie” – to kolejna propozycja dla babć, dziadków i wnuków w każdym wieku. Zapraszamy na warsztaty, pozwalające stworzyć rodzinną księgę mądrości. Seniorzy spiszą w niej swoje sprawdzone receptury życiowe, a wnuki oprawią całość graficznie.

Na pokazy i warsztaty można wejść przez cały dzień, w dowolnym momencie. Nie trzeba się zapisywać. Jedynym warunkiem jest posiadanie biletu do Kopernika.

Centrum Nauki Kopernik otwarte jest w godzinach: 9.00-18.00. MAPA

Seniorów (65+) i dzieci obejmują bilety ulgowe (16 zł.). Dodatkowe atrakcje są bezpłatne i nie wymagają rezerwacji. Bilety można kupić przez cały dzień w dniu wydarzenia, w specjalnej kasie dla seniorów.

d3fl18j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fl18j
Więcej tematów