Trwa ładowanie...

Dworzec PKP Warszawa Zachodnia jeszcze nie powstał, a wszystkie lokale już zajęte

Pasażerowie będą mogli przekonać się o funkcjonalności nowego obiektu w IV kwartale tego roku

Dworzec PKP Warszawa Zachodnia jeszcze nie powstał, a wszystkie lokale już zajęte
dy3e4w1
dy3e4w1

Pomimo faktu, że trwają intensywne prace budowlane a na samo oddanie dworca trzeba jeszcze poczekać, wszystkie lokale pod działalność komercyjną zostały już wynajęte przez PKP S.A. Wygląda więc na to, że pierwsi pasażerowie uzyskają w pełni funkcjonalny i dostosowany do realizowania swojej misji obiekt . Na dworcu znajdą się m.in. restauracja, kantor oraz księgarnia, ulokowane w holu i na poziomie -1. Powierzchnia komercyjna wyniesie ogółem 440 m2.

Tym samym nowy dworzec PKP Warszawa Zachodnia dołączy do prestiżowej kategorii premium. Sam obiekt oprócz powierzchni typowo komercyjnych, zaoferuje gościom nowoczesną przestrzeń z siedziskami umożliwiającą komfortowe oczekiwanie na pociąg, sześć okienek kasowych, biletomaty, bankomaty a także skrytki bagażowe. Na zewnątrz powstanie parking dla samochodów oraz wydzielone miejsce dla rowerzystów.

Przypomnijmy, że słowacka spółka HB Reavis wspólnie z PKP S.A. realizuje inwestycję , która roboczo nosi nazwę kompleksu West Station. Ma on docelowo zapewnić całościową realizację obsługi podróżnych, z wykorzystaniem zarówno powierzchni komercyjnych, jak i możliwości partnera publicznego w tym projekcie.

dy3e4w1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dy3e4w1
Więcej tematów