Trwa ładowanie...

Duża inwestycja MPWiK oddana. "Koniec z chlorowaną wodą w Warszawie"

Mieszkańcy odczują wyraźną poprawę smaku i zapachu popularnej kranówki.

Duża inwestycja MPWiK oddana. "Koniec z chlorowaną wodą w Warszawie"
d2xo6vk
d2xo6vk

Nowoczesna instalacja tzw. ozonowania pośredniego i filtrów węglowych została oddana w Stacji Uzdatniania Wody "Praga". Oznacza to, że każdy z zakładów wodociągowych MPWiK jest już wyposażony w najnowocześniejsze systemy, wpływające na jakość stołecznej kranówki .

- Dzięki modernizacji, a przede wszystkim zastosowaniu nowoczesnych technologii, z wody tutaj uzdatnionej w ciągu najbliższych tygodni zostanie wyeliminowany chlor. A to głównie on wpływał na pogorszenie jej smaku i zapachu - powiedziała na otwarciu SUW „Praga” Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Warszawy. Inwestycja polegała m.in. na kompleksowej modernizacji infrastruktury, budowie pompowni oraz specjalistycznego zaplecza technicznego. Jej zasadniczym celem było wyeliminowanie wielu środków, koniecznych do końcowej dezynfekcji.

Ostatni z 3 warszawskich zakładów uzdatniania wody zmodernizowany!

— Hanna Gronkiewicz (@hannagw)

d2xo6vk

- Codziennie dostarczamy mieszkańcom Warszawy blisko 300 mln litrów wody . Dzięki innowacyjnym technologiom stosowanym w naszych zakładach produkcyjnych, można ją pić prosto z kranu, w każdej dzielnicy miasta – podkreśliła Hanna Krajewska, prezes MPWiK. Dzięki oddaniu nowoczesnej instalacji znaczącą poprawę smaku odczują mieszkańcy, pozostający w strefie zasilania tego wodociągu. Dotyczy to m.in. Wilanowa, Wawra, Rembertowa, Targówka, Pragi Południe oraz części Mokotowa i Śródmieścia . Łącznie chodzi o blisko 1/3 powierzchni Warszawy. MPWiK podkreśla, że woda z kranu w stolicy jest smaczna i nadaje się do bezpośredniego spożycia.

d2xo6vk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xo6vk
Więcej tematów