Trwa ładowanie...

Czytaj w tramwaju i autobusie

Aby do tego zachęcić, dziś na ulicy wolontariusze będą rozdawać zakładki do książek z utworami Herberta

Czytaj w tramwaju i autobusie
d2h85n0
d2h85n0

Z badań CBOS przeprowadzonych w 2011 roku wynika, że 41 procent ogółu dorosłych Polaków to osoby, które lubią czytać i w ciągu trzydziestu dni poprzedzających badanie czytały dla przyjemności książkę niezwiązaną z ich nauką lub pracą zawodową. Niemal tyle samo Polaków (40 procent) deklaruje, że lubi czytać, ale w ostatnim miesiącu przed badaniem nie sięgnęło po taką książkę. Często wynika to z braku czasu.* A przecież najlepszą okazją do poczytania jest przede wszystkim podróż komunikacją miejską!*

Dziś, 26 lutego, w kilkunastu miastach w Polsce odbędzie się akcja społeczna pt. „Czytam *w podróży… Herberta*”, która jest wspólnym projektem Fundacji im. Zbigniewa Herberta oraz Klubu Herbertowskich Szkół. Partnerami akcji są Biblioteka Narodowa oraz Instytut Adama Mickiewicza. W projekt zaangażowało się ponad 400 wolontariuszy.

Gdzie na pewno spotkamy wolontariuszy? Zakładkę będzie można otrzymać na przystankach Centrum, Dworzec Centralny, na przystankach zlokalizowanych wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia, Nowego Światu i ulicy Grochowskiej oraz na przystankach na trasie linii 509, na odcinku Gocław - Rondo Waszyngtona. Będą oni rozdawać zakładki do książek z fragmentami utworów Zbigniewa Herberta w środkach transportu, na przystankach i w przestrzeni miejskiej. Zakładki będą także dystrybuowane w bibliotekach miejskich oraz w wybranych księgarnio-kawiarniach.

d2h85n0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2h85n0
Więcej tematów