Trwa ładowanie...

Czym różni się Ursynów od Pragi? - warsztat o warszawskich dzielnicach

Zaprasza Dom Spotkań z Historią

Czym różni się Ursynów od Pragi? - warsztat o warszawskich dzielnicach
d21o6kl
d21o6kl

W sobotę 11 października 2014 r. o godz. 12.00 odbędą się warsztaty "Czym różni się Ursynów od Pragi? – dzielnice Warszawy". Będzie okazja, aby prześledzić historię dzielnic i wspólnie pomyśleć, skąd wzięły się ich nazwy. Dowiecie się czym się wyróżniają i jakie mają zabytki. Zastanowicie się również, co powinno się znaleźć w każdej dzielnicy, aby życie w niej było komfortowe i co dla mnie, jako jej mieszkańca jest ważne.

Zajęcia odbędą się w Domu Spotkań z Historią, przy ul. Karowej 20. Więcej informacji: www.dsh.waw.pl . Na warsztaty wstęp wolny! Obowiązują zapisy: tubylotustalo@gmail.com - ilość miejsc ograniczona!**

Warsztaty odbywają się w ramach projektu "Moje miasto Warszawa". Podczas warsztatów uczestnicy poznają architekturę i zabytki Warszawy, jej dziedzictwo kulturowe, a także problemy, z którymi zmagają się wszystkie duże miasta. Każdy warsztat porusza określone zagadnienia związane z edukacją architektoniczno-estetyczną i dziedzictwem kulturowym. Będziemy wspólnie odkrywać nasze miasto, zaczynając od najbliższego otoczenia, w którym żyjemy – domu, mieszkania, podwórka, dzielnicy, by następnie spojrzeć na Warszawę z perspektywy dużej aglomeracji, stolicy Polski i przyjrzeć się jej zabytkom, zieleni i komunikacji. Chcemy pokazać jak funkcjonuje miasto i jaka jest w tym rola architektury, urbanistyki, zieleni, przestrzeni miejskiej oraz jaki my, mieszkańcy, mamy wpływ na wygląd i funkcjonowanie naszego (mojego) miasta Warszawy.

d21o6kl

Z większości warsztatów uczestnicy mogą zabrać do domu element realizacji (bądź całość), który przygotowali podczas warsztatów.

d21o6kl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21o6kl
Więcej tematów