Trwa ładowanie...

Cztery zgromadzenia w 71. rocznicę powstania na ulicach Warszawy

Wszystkie chcą 1 sierpnia oddać hołd bohaterskim obrońcom stolicy.

Cztery zgromadzenia w 71. rocznicę powstania na ulicach Warszawy
dgbjy1o
dgbjy1o

Do ratusza wpłynęło łącznie pięć wniosków, natomiast jeden z organizatorów w ostatniej chwili się wycofał. Chodziło o zaplanowaną niemal tysięczną pikietę na Polu Mokotowskim. 1 sierpnia odbędą się więc cztery zgromadzenia , z czego trzy o charakterze stacjonarnym.

Pierwsze dwugodzinne (pomiędzy 10.30 a 12.30) będzie miało miejsce się przy ul. Brzeskiej. Następne zaplanowano w okolicach Inżynierskiej oraz 11 Listopada, w godz. 13.00-19.00. Wreszcie trzecie odbędzie się na placu Zamkowym pomiędzy 16.00 a 17.30. Uczestnicy wszystkich tych zgromadzeń deklarują, że nadrzędnym celem jest oddanie hołdu ofiarom powstania, w 71. rocznicę jego wybuchu.

Na 1 sierpnia zaplanowano także marsz , którego organizatorem jest Mazowiecka Brygada Obozu Narodowo-Radykalnego. Demonstracja wystartuje o godz. 17.00 z ronda Dmowskiego i przejdzie m.in. Al. Jerozolimskimi, Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem oraz Miodową. Meta przemarszu przewidziana jest na pl. Krasińskich. Pod pomnikiem Bohaterów Powstania Warszawskiego organizatorzy złożą znicze i wieńce, a samo zgromadzenie ma się zakończyć około godziny 20.30.

dgbjy1o
dgbjy1o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgbjy1o
Więcej tematów