Trwa ładowanie...

CZD potrzebuje nowej karetki. "Jest nam niezbędna"

Chore dzieci skazane są na podróż w fatalnych warunkach. Jeden z pojazdów ma ponad półmilionowy przebieg.

CZD potrzebuje nowej karetki. "Jest nam niezbędna"
d146zoq
d146zoq

Warszawski szpital zbiera pieniądze na nową karetkę do transportu dzieci. Część z dotychczasowych pojazdów jest mocno wyeksploatowana i wymaga natychmiastowej wymiany.

Zadłużenie Centrum Zdrowia Dziecka sięga kilkuset milionów złotych. Przy tak fatalnej sytuacji finansowej szpital ma ograniczone możliwości i wszystkie środki przeznacza bezpośrednio na ratowanie zdrowia i życia pacjentów. W związku z tym brakuje pieniędzy na wymianę karetek . Ich stan jest fatalny. Dlatego Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom zdecydowała się zorganizować zbiórkę, która ma pomóc w zebraniu choć części środków na ten cel.

Pół miliona na liczniku

- Znakomita większość samochodów jeżdżących pod banderą CZD pamięta lepsze czasy, kiedy uchodziły za nowoczesne i można było się nimi chwalić. Jednak po latach intensywnego użytkowania czasy ich świetności minęły. Potrzebne są nowe samochody i te potrzeby są wielkie - twierdzi Obywatelska Fundacja Pomocy Dzieciom, która organizuje zbiórkę.

Centrum Zdrowia Dziecka wykorzystuje nie tylko karetki reanimacyjne i neonatologiczne, ale także takie, które służą do przewozów chorych pacjentów i niepełnosprawnych. - Mechanicy dokonują cudów, żeby te pojazdy nie tylko jeździły, ale były sprawne i bezpieczne. Jest to coraz trudniejsze i coraz częściej potrzebny jest właśnie cud, bo niektóre z tych aut przejechały już ponad pół miliona kilometrów - czytamy na stronie zbiórki.

d146zoq

Do celu dużo brakuje

Dlatego w specjalnym liście do fundacji o pomoc zaapelowało Centrum Zdrowia Dziecka. - Obecnie wykorzystywane, mocno wyeksploatowane pojazdy, nie są w stanie zapewnić opieki małym pacjentom. Karetki są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania Instytutu - twierdzą przedstawiciele CZD.

Do środy do godziny 18.00 udało się zebrać niewiele ponad 2 tys. złotych. Do celu, jakim jest 350 tys. złotych, brakuje jeszcze bardzo dużo. Pomagać można na stronie: pomocsieliczy.pl.

Źródło: pomocsieliczy/Wawalove.pl

d146zoq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d146zoq
Więcej tematów