Trwa ładowanie...

"Codziennie dokonywane są zbrodnie na bezbronnych zwierzętach". Demonstracja w sobotę

„Komercyjne schroniska, intensywne hodowle, fermy, cyrki, laboratoria, myślistwo we wszystkich tych dziedzinach lobbyści dorabiają się na cierpieniu zwierząt”.

"Codziennie dokonywane są zbrodnie na bezbronnych zwierzętach". Demonstracja w sobotę
d1qm59u
d1qm59u

Marsz rozpocznie się w sobotę o godz. 12 na placu Na Rozdrożu i przejdzie pod ministerstwo Sprawiedliwości. Jego uczestnicy zaprotestują przeciwko stosowaniu przemocy wobec zwierz*ąt. Aktywiście będą apelować do władz o zwiększenie ochrony praw zwierząt i egzekwowanie kar dla osób znęcających się nad nimi.*

Organizatorem demonstracji jest Obywatelska Inicjatywa Ustawodawcza „Polska dla zwierząt”, która powstała rok temu. Współorganizuje ją Fight For Animals - Poland oraz Fundacja "Dar Serca Pokrzywdzonym Zwierzętom".

„Codziennie w Polsce i na całym świecie dokonywane są zbrodnie na bezbronnych zwierzętach które człowiek więzi, wykorzystuje, zadaje ból i morduje. Komercyjne schroniska, intensywne hodowle, fermy, cyrki, laboratoria, myślistwo we wszystkich tych dziedzinach lobbyści dorabiają się na cierpieniu zwierząt” – czytamy na stronie wydarzenia.

W proteście udział na Facebooku zadeklarowało prawie dwa tysiące osób. Ponad sześć tysięcy interesuje się wydarzeniem. Organizatorzy proszą o pomoc w rozpowszechnianiu wydarzenia i zapewnieniu sprzętu potrzebnego w demonstracji: „Potrzebne będą kijki w większej ilości - do flag banerów, transparentów najlepiej sprawdzają się kije do szczotek i mopów, bo są lekkie”.

d1qm59u

I dodają: "Pokażmy że świadomość Polaków w tej kwestii jest coraz większa".

d1qm59u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qm59u
Więcej tematów