Trwa ładowanie...

Chciała zaczipować psa. Usłyszała, że bez Karty Warszawiaka to niemożliwe

Władze miasta po raz kolejny prowadzą akcję darmowego czipowania, sterylizowania i kastrowania zwierząt. Mieszkanka stolicy zdziwiła się, gdy odmówiono jej wykonania usługi. - Płacę podatki w Warszawie, jestem tutaj zameldowana, a mimo tego nie mogę skorzystać z tego, co mi się należy - napisała nasza czytelniczka.

Chciała zaczipować psa. Usłyszała, że bez Karty Warszawiaka to niemożliweŹródło: Fotolia
dun6mwr
dun6mwr

Kastracja psa w prywatnej klinice wynosi ok. 400 zł. Z dofinansowaniem od miasta koszt zmniejsza się do 100 zł, dlatego ten program cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców stolicy. Łącznie w ramach programu zabiegom poddano już 6523 zwierząt w Warszawie.

W tym roku zasady akcji nieco się zmieniły. Z zabiegów mogą korzystać wyłącznie te zwierzęta, których właściciele płacą podatki w Warszawie i posiadają aktualną Kartę Warszawiaka lub Kartę Młodego Warszawiaka. – Uważam to za dyskryminację mieszkańców, którzy jej nie posiadają. Płacę podatki w Warszawie, jestem tutaj zameldowana, a mimo tego nie mogę skorzystać z tego, co mi się należy. Pierwszy raz narzucono taki wymóg. Rozumiem, że chce się promować tą kartą meldunek albo rozliczanie się w Warszawie, ale nie może to być jedynym czynnikiem przy tego typu akcjach. Żeby chociaż miasto dodało słowo "lub". Kolejny dowód na to jak bezmyślni są urzędnicy w naszym mieście – napisała do WawaLove pani Anna.

Rzecznik stołecznego ratusza wyjaśnia, dlaczego wprowadzono taki wymóg. - Na tę usługę składają się mieszkańcy stolicy, bo pieniądze wydawane są z budżetu miasta. Dlatego w tym sezonie zdecydowaliśmy, że uprawnieni do skorzystania z tej bezpłatnej usługi będą ci mieszkańcy, którzy mają taką kartę. To gwarant, że płacą podatki w Warszawie - wyjaśnia Bartosz Milczarczyk.

dun6mwr

Dodaje, że Karta Warszawiaka nie jest przeznaczona wyłącznie dla osób korzystających z komunikacji miejskiej. - Karta uprawnia do zniżek na różnego rodzaju aktywności np. w muzeach, czy ośrodkach rekreacji - mówi. - Można ją założyć w prosty sposób i nie jest to związane z dodatkowymi kosztami.

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

dun6mwr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dun6mwr
Więcej tematów